Ilustrační foto: pixabay.com

Ilustrační foto: pixabay.com

Zahraniční

BEZMOC: Mladou dívku v Rakousku znásilnili imigranti. Po jejich osvobození zemřela

Otřesný čin, který otřásl Rakouskem, má smutnou dohru. Patnáctiletou Lauru znásilnili dva imigranti, ti svou vinu ale popřeli a soud je osvobodil. Laura se ale s rozsudkem nikdy nesmířila a trpěla vážnými psychickými problémy. Nakonec v nemocnici zemřela. Píše to v článku rakouský zpravodajský portál OE24 (viz ZDE).

Rozsudek šokoval celé Rakousko

Lauře bylo teprve 15 let, když ji znásilnili dva migranti z Afghánistánu a Somálska, kteří v Rakousku žádali o azyl. K otřesnému činu došlo v roce 2017 a mnohé lidi tenkrát šokoval a pobouřil skandální rozsudek. Soud je totiž zprostil viny a osvobodil je. Podle výpovědi mužů se totiž údajně nejednalo o znásilnění – dívka prý s pohlavním stykem souhlasila. Rozsudek vyvolal ve společnosti mnoho diskuzí. Někteří s ním razantně nesouhlasili, jiní se stavěli na stranu zákona. Ať tak, či tak, Lauře se tehdy zhroutil celý svět.

Po osvobození násilníků upadla do depresí

Po rozsudku začala Laura trpět depresemi a s každodenním životem se dokázala vyrovnat jedině tak, že brala léky. Ty jí výrazně poškodily imunitní systém. Po necelých dvou letech ve věku 17 let zemřela dvě hodiny poté, co byla přijata do nemocnice, na meningitidu. Lauřinu smrt její tehdejší obhájce Ewald Stadler dává do souvislosti se znásilněním. “Řekla mi, že lituje, že se o rozsudku dozvěděla,” uvedl Stadler pro deník OE24.

Rudolf Hruboň