Zahraniční

Bývalý německý kancléř Schröder kritizoval postup NATO vůči Rusku

Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder kritizoval plány Německa, jako člena NATO, zvýšit počet vojenských praporů v pobaltských zemích, jak píše ve svém článku německý deník Bild.

Schröder prohlásil, že vzít na sebe úkol posílení východního křídla NATO by byla pro Německo “těsně před nadcházejícím výročím německého útoku na Sovětský svaz 22.června 1941 vážná chyba.” Schröder to prohlásil na zasedání Německé obchodní komory v Rakousku.

Bývalý německý kancléř také uvedl, že podle jeho názoru je zachování sankcí vůči Rusku špatným přístupem a Rusko je pro Evropu důležité.

Jak již bylo oznámeno, NATO zvažuje možnost umístit další vojenské jednotky ve třech pobaltských zemích a v Polsku. Konečné rozhodnutí o počtu a místech rozmístění by mělo padnout na summitu aliance, který se bude konat ve Varšavě 8.-9.července.

-rh-

One Comment

  1. “Není kouře bez ohně.” To je frazeologie, kterou znají i v Rusku. . . Oni nebudou donekonečna přihlížet jak se oheň blíží k jejich hranicím. Ani v analýzách nejsou Rusové začátečníci; dobře vědí odkud fouká vítr . . .

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.