Radní České televize (ČT) rozhodli na svém středečním veřejném jednání o udělení finančního ročního bonusu generálnímu řediteli ČT Petru Dvořákovi v plné výši, což znamená 2,42 milionu korun.
Bývalý komunista
Finanční bonus je desetinásobkem Dvořákova měsíčního platu ve výši 242 tisíc korun, který má nejvyšší šéf veřejnoprávní televize stanoven od roku 2017. Petr Dvořák, bývalý komunista a ředitel TV Nova, šéfuje České televizi již od roku 2011. Jde na ruku politikům zejména z tzv. “pražské kavárny”, kteří chrání jeho netransparentní hospodaření s téměř 7 miliardami korun, vybíraných každoročně z koncesionářských poplatků a kteří při jakékoliv snaze o prověření hospodaření ČT ihned označují tyto snahy za “ohrožení demokracie”.
Rada ČT v ohrožení
Rozhodnutí radních evidentně souvisí s jejich ohrožením ve funkci, neboť v Poslanecké sněmovně leží již 4 neschválené zprávy o činnosti ČT za minulé roky. Pokud by sněmovna neschválila 2 zprávy, rada by byla odvolána a již by nemohla spřátelenému řediteli ČT schválit tuto tučnou roční odměnu. Rada totiž evidentně neplní svou kontrolní funkci a jakékoliv stížnosti na činnost ČT odmítá, opět s výmluvou, že se jedná o “útok na nezávislost ČT”, nebo se stížnostmi dlouhodobě vůbec nezabývá.
ČT neplní standardy veřejnoprávního média
Česká televize nenaplňuje dlouhodobě její status veřejnoprávního média, jako nezávislého informátora. Ve zpravodajství dostávají prostor představitelé menšinových politických směrů a názorů, kteří si veřejnoprávní instituci pletou se soukromou aktivistickou televizí, ale za peníze koncesionářů, tzn. většiny domácností v ČR. Zpravodajství je vše jen ne objektivní, když nás redaktoři ČT chtějí namísto pokorného informování poučovat o tom, jak máme žít a co si máme myslet. Jaký rozdíl od např. jednoho z nejlepších veřejnoprávních médií na světě, britské BBC.
Rudolf Hruboň