Domácí

Do korupční kauzy českého fotbalu jsou zapleteni politici ODS a ČSSD

Korupční kauza českého fotbalu zůstává ve stínu vládní krize. Média o ní informují minimálně a pokud ano, cudně zamlčují významnou skutečnost, že se kauza týká členů dvou velkých politických stran – ODS a ČSSD.

Téměř se nehovoří o tom, že hlavní podezřelý, předseda Fotbalové asociace ČR, je také již od roku 1994 členem ODS a působí jako zastupitel města Jablonec nad Nisou.

Dalším politikem, který byl vyslýchán v souvislosti s kauzou, je již nechvalně známý Karel Březina z ČSSD. Ten byl v říjnu 2014 pravomocně odsouzen za to, že neoprávněně pobíral odměnu za práci v dozorčí radě Dopravního podniku hl. m. Prahy v letech 2007 až 2011.

V rámci prošetřování této kriminální kauzy byl policií vyslýchán jako předseda České unie sportu také právník Miroslav Jansta, původně člen KSČ a od roku 1993 člen ČSSD.

Účast členů tradičních politických stran ODS a ČSSD v této korupční kauze není vůbec náhodná, neboť obě tyto strany jsou již dlouhodobě známé svými kmotrovskými strukturami, hlavně na regionální úrovni.

-rh-

KOMENTÁŘE