Zahraniční

Finsko se chystá na válku s Ruskem

Americký list Wall Street Journal zveřejnil ve svém článku (viz zde) vojenské plány Finska pro případ války s Ruskem. Aby uchránili své obyvatelstvo před účinky odvetného ruského úderu, plánují Finové oživit a dobudovat rozsáhlou podzemní infrastrukturu.

Systém bunkrů a tunelů pod Helsinkami má mít délku až 200 kilometrů. Nyní je velká část vojenské infrastruktury v civilním využití, ale může být změněna na kryty a velitelská stanoviště v průběhu několika dnů po vyhlášení války.

Moderní komunikační systém “podzemního města” má poskytnout evakuovaným nepřerušovaný přísun informací a umožnit, aby vláda řídila zemi z bezpečného místa. Finové mají zkušenosti z boje proti Rusům z doby druhé světové války, kdy bojovali po boku nacistického Německa.

-rh-

3 komentáře

  1. Zoltán Kolompár says:

    Správne píše , že odvetného úderu zo strany RF. To znamená, že prvý úder by zasadilo Fínsko a potom by sa zahrabali ako krti do zeme…svinstvo už len takto rozmýšľať.

  2. Finové mají zkušenosti z boje proti Rusům z doby druhé světové války, kdy bojovali po boku nacistického Německa.

    -rh- – to hovorí za všetko….

  3. rudolf hrubon, ty jsi blboun a ne hrubon, debil zaplacenej sluníčkama aby štval slušné lidi proti slušným lidem. debile.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.