Ilustrační foto: pixabay.com

Ilustrační foto: pixabay.com

Domácí

Firma, která u nás chce těžit lithium, má sídlo v daňovém ráji

Firma European Metal Holdings (EMH), se kterou Česko podepsalo memorandum o těžbě lithia, je nedůvěryhodná a má nejasnou vlastnickou strukturu. Na tiskové konferenci neziskové organizace Good Governance to řekl její předseda Lukáš Wagenknecht.

“European Metal Holdings Limited je registrovaná v Austrálii, kde má pouze statut takzvané zahraniční společnosti s omezenou právní způsobilostí,“ uvedl Wagenknecht. Australská společnost je podle něj pouze odštěpným závodem neaustralské firmy European Metal Holdings Limited BVI, která má sídlo na Britských Panenských ostrovech. Vlastnická struktura této společnosti je podle Wagenknechta anonymizovaná prostřednictvím listinných akcií, jejichž vlastníky uvedené v seznamu akcionářů nezveřejňuje.

Britské Panenské ostrovy jsou jedním z nejvíce netransparentních daňových rájů. Není zde veřejný přístup do obchodního rejstříku, nelze získat z takového rejstříku výpis, nelze ověřit existenci ani základní informace ani přímé akcionáře společnosti EMH z Britských Panenských ostrovů. Podle stanov společnosti je akcionářem společnosti a právním vlastníkem jejich akcií ten, kdo je zapsán v seznamu jejich akcionářů. Tento seznam je neveřejný.

Díky anonymitě jsou daňové ráje sídlem velmi pochybných firem, přes které se perou špinavé peníze, které potom mohou dále sloužit k hospodářské a politické korupci a jako investice do kriminálních aktivit na celém světě.

Zdroj: Good Governance

-rh-

One Comment

  1. Již mnoho let se vláda snažila provést nějaký velký tunel,aby předně získala přes 300 milionů za zpackané soudní líčení v kauze DIAG HUMEN kterou vlastní další parazit ŠŤÁVA,který se zřejmě dohodl s koalicí SOBOTKA-KALOUSEK-špína ŠPIDLA,aby co nejdéle neplatili ,,prohraný,,proces a dostanou vimné.Tak se i stalo!Jelikož žádný politik v tomto nacistickém lágru nemá hmotnou zodpovědnost a nikdo z nich nepodléhá zákonům,proto se zde vše tuneluje již 28let a dle odborníků vlády Jidášů a nacistů připravili naši vlast až o 8 BILONŮ a stále se krade!viz:Z.M.R.D.Havlíček který podepsal pro český národ potupné memorandum a uvidíme zdali právní cestou přijdeme k možnosti těžit naše ČESKÉ LITHIUM v ceně 6 BILIONŮ,nebo nás opět beztrestně ŠPIDLOVCI okradou!Nová vláda musí opět obnovit trest smrti a všechny politické zločince soudit za velezradu a trestat i smrtí!Mnoho parazitů nemá jako živí tvorové právo běhat po této planetě.Jsou stejní jako vraždící islamisté!!!

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.