Domácí

Jiří Pospíšil: Tuhý a Chovanec by měli odstoupit

“Pokud by policejní prezident spolu s ministrem vnitra prosadili v této situaci reformu policie, nezvládli svou práci a měli by odstoupit”, prohlásil v dnešním pořadu Interview ČT24 europoslanec zvolený za TOP09 Jiří Pospíšil. “Je evidentní, že reforma nebyla dobře připravena a hlavně nebyla odborně prodiskutována se všemi zúčastněnými”, pokračoval Pospíšil.

“Každý krok orgánů veřejné moci v demokratické zemi musí být vůči občanům vysvětlitelný a obhajitelný a to se v tomto případě nestalo. V této situaci by bylo nejlepší reformu odložit, což by vytvořilo čas na odbornou diskuzi. V tuto chvíli není reforma nutně potřeba, nejsou zde žádné závažné nutné důvody. Takové argumenty nikdo neuvedl”, pokračoval europoslanec.

“V případě tak závažné záležitosti, jakou reforma policie je, není přece možno odmítat námitky vrchního státního zástupce Pavla Zemana. Pokud sed týká Roberta Šlachty, je potřeba objektivně přiznat, že UOOZ pod jeho vedením fungoval dobře”, dodal Jiří Pospíšil.

-rh-

 

2 komentáře

  1. Ing. Ivo. Matěna says:

    Kdyby pan Mgr. Bohuslav Sobotka upřímně a pravdivě promluvil k občanům ČR ve smyslu jeho kauz v minulosti např. kolem koupě jeho bytu, dále pak kolem privatizace OKD , kdy byl ministrem financí ve vládě ČR a vzápětí podal demisi na funkci předsedy vlády s odůvodněním , že občané ČR si zaslouží premiéra s poctivou minulostí ,nemusela dnešní kauza reformy policie vůbec vzniknout. Dle mého názoru pan Mgr. Sobotka z obavy , že při rozkrývání okolností vzniku kauzy OKD přijde o své momentální postavení jak v politickém ,tak mocenském výsluní, tedy on stojí za pokusem o odstranění pana plk. Roberta Šlachty z jeho dosud vykonávané funkce . Zdravím Ing. Ivo Matěna , HK.

  2. Já si myslím, že po třech měsících vazby pana Bakaly by bylo rozkryto celé zákulisí tunelu OKD. Toho se bojí více našich politických představitelů. Reorganizací policejních složek je pan Šlachta mimo svoji práci, kterou dělal dobře a nekradl. Proto byl naší “elitě” nebezpečný. Připomíná mi to amnestii pana Klause. A dost. Mám devítiletou vnučku a nechci se zodpovídat za svůj příspěvek nějakému primitivnímu přeplacenému šikanistovi. Mám hypotéku a na pokutu pro nějakého ilumináta, který z prospěchářství dělá že neví o čem mluvím , ale ví,že má proti mně nějaký zákon i když mám pravdu.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.