Zahraniční

KAUZA OTRAV: Britská blamáž

Británie čelí jedné z největších blamáží ve své historii. Nová zpráva o otravách nedaleko místa, kde byl otráven bývalý dvojitý ruský agent Sergej Skripal a jeho dcera, ukazuje na to, že obvinění Ruska bylo neodůvodněné.

Unáhlená reakce Britů

Když došlo k otravě Skripala, Británie znemožnila objektivní mezinárodní vyšetřování a bez důkazů přistoupila k unáhlené reakci, ke které se v rámci “solidarity” připojily i další západní země včetně ČR.

Mezinárodní ostuda

Všem ale nyní začíná být jasné, že všechny tyto země budou čelit mezinárodní ostudě. Ukazuje se, že bezhlavá reakce na základě pochybných “důkazů” nebyla na místě a poškodila vztahy všech těchto zemí s Ruskem.

Vyšetření otrav?

Lze také pochybovat, že Britové dokáží vyšetřit, resp. pravdivě informovat o skutečných pachatelích záhadných otrav. Zjištění pravdy totiž není v jejich zájmu. Lze předpokládat, že po měsících “intenzivního” vyšetřování “vyšumí” celá záležitost do ztracena. Zůstane pouze hořká pachuť po jedné velké protiruské nenávisti.

-rh-

4 komentáře

  1. Z jakých informací zpráva vychází? A co začíná být jasné?

  2. Z obecně publikovaných informací. Jasné je to, že důvodem otrav bude něco jiného než vyfabulovaný ruský útok.

  3. Karel Hošek says:

    Zatim to vypada tak, ze se muze jednat o zbytkovy “novicok” ktery zustal nekde po utoku. Latky typu novicov vydrzi az nekolik mesicu. Naopak z utoku na byvaleho agenta jsou podezreli dva muzi, kteri hned po utoku odcestovali do Ruska. Nic tedy nenasvedcuje tomu, ze obvineni Ruska bylo neopodstatnele.

  4. Pouze papouškujete oficiální verzi

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.