Zahraniční

Kauza Skripal se mění ve frašku

Nové informace, které se objevily kolem kauzy údajné otravy bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dcery, začínají vrhat na celou záležitost jiné světlo.

Chybí důkazy

Na základě prohlášení expertů z britské vojenské laboratoře Porton Down, která se mimochodem nachází nedaleko Salisbury, kde mělo k otravě dojít, je nyní zřejmé, že Británie není schopna předložit konkrétní důkazy o tom, že údajný jed měl pocházet z Ruska (viz ZDE).

Německo vyzývá Británii k předložení důkazů

Tajemník německého ministerstva zahraničí pro vztahy s Ruskem Gernot Erler dnes vyzval Británii k předložení konkrétních důkazů, že by Rusko mělo stát za celým incidentem (viz např. ZDE).

Pochyby, zda vůbec k otravě došlo

Postupně také vzrůstají pochyby, zda vůbec k události došlo tak, jak je dosud popisováno. Je podezřelé, že se oba původně údajně smrtelně otrávení “zázračně” uzdravují. Kolem případu se také objevují další otazníky a nezodpovězené otázky (viz např. ZDE).

Cílem zhoršení mezinárodních vztahů

Začíná být čím dále tím více zřejmé, že britská reakce a následná “solidarita” dalších zemí byla nejméně předčasná a že celý incident má posloužit pouze ke zhoršení vztahů mezi Západem a Ruskem.

-rh-

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.