Domácí

KOMENTÁŘ: Arogance „slušného politika z Plzně“

Milan Chovanec se dostal do bližšího povědomí občanů této země po volbách na podzim 2013, kdy byl členem delegace „pučistů“, kteří se chtěli domluvit s prezidentem Zemanem na vládě bez Bohuslava Sobotky.

Do té doby působil v lokální politice v Plzni. Jako „rychlostudent“ absolvoval nechvalně známá plzeňská práva za pouhých 9 měsíců. Nicméně jeho chvíle měla teprve přijít.

Do přízně Bohuslava Sobotky se dostal na základě bezskrupulózního prozrazení tajné schůzky u prezidenta Zemana, kterým zradil zbylé účastníky. Sobotka jej za to potom odměnil svou (bezmeznou?) přízní.

Chovanec se rád prezentuje jako „obyčejný chlap“ z „chudé politické strany“ a neváhal sám sebe dokonce označit za „slušného politika z Plzně“ (viz video ZDE). Jako to často v těchto případech bývá, skutečnost je jiná.

Milan Chovanec rozhodně nouzí netrpí, jinak by si nemohl za nevyjasněných okolností zakoupit luxusní byt od dodavatele aut pro ministerstvo vnitra, v jehož čele od ledna 2014 stojí.

Jako mnoha jiným politikům, i Milanu Chovancovi stoupla moc natolik do hlavy, že se postupně stal více arogantní a agresivní. Dokazuje to čím dále tím častěji svými nenávistnými výpady hlavně vůči členům koaličního hnutí ANO (naposledy dnes vůči ministru vnitra Robertu Pelikánovi – viz ZDE).

Jak je vidět, stále stagnující nízké předvolební preference ČSSD vyvolávají na povrch u jejich čelných představitelů ty nejhorší stránky jejich „charakterů“. Nezbývá než doufat, že podzimní volby tomu učiní přítrž.

-rh-

KOMENTÁŘE