Domácí

KOMENTÁŘ: ČSSD nepotřebuje nové logo, ale nové lidi

Tento týden představila ČSSD nové logo v naději, že jí pomůže v předvolebním boji zvrátit dosud klesající voličské preference. Vedení strany tak pokračuje v přehlížení skutečných problémů sociálních demokratů.

V posledních letech totiž ztrácejí na významu formální znaky, kterými se prezentují politické subjekty, jako jsou právě loga, vztahy s veřejností řízené mediálními agenturami apod.. Důležitější je pro potenciální voliče obsah sdělení a hlavně důvěryhodné osobnosti, který jej prezentují.

A v tom má právě ČSSD stále větší problém. Vedení strany je zastaralé a hlavně po posledních událostech nedůvěryhodné. A nová generace sociálně demokratických politiků jakoby nebyla. Pravděpodobně až volební debakl, který stranu asi postihne na podzim, vyvolá tlak na potřebnou obměnu.

Je potřeba, aby se do popředí dostali noví lidé, kteří budou více pragmatičtí v reflektování reálných potřeb voličů a nebudou zatíženi osobní nenávistí k některým politickým soupeřům, jako tomu je u současného triumvirátu Sobotka, Zaorálek a Chovanec.

-rh-

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.