Domácí

KOMENTÁŘ: “Čuk a Gek” se rozcházejí…

V uplynulých dvou měsících jsme byli svědky bezprecedentního diletantismu na politické scéně. Lidovci se chtěli spojit se Starosty, aby si to nakonec rozmysleli.

Většina voličů asi moc nechápala smysl této koalice již od tehdy, když se o ní začínalo přemýšlet. KDU-ČSL přisuzují předvolební průzkumy stabilní podporu nad hranicí 5%, takže se o svou účast ve sněmovně nemusí obávat.

Naopak STAN byl zatím s podporou 2-3% voličů pod hranicí vstupu do sněmovny. Lidovcům mohli starostové pomoci k vyššímu volebnímu zisku (a sobě k poslaneckým mandátům) jen tehdy, pokud by měli dostatek silných osobností, a to bohužel nemají.

Koalice tak byla uzavřena na základě nereálných představ a předpokladů, které se nezačaly naplňovat, když předvolební průzkumy nedávaly koalici šanci na úspěch.

Naštěstí (hlavně pro lidovce) se objevil v KDU-ČSL reálný pohled na situaci, kterou ztělesnil Jiří Čunek, a rozhodnutí o volební koalici bylo zrušeno. STAN nyní uraženým odmítnutím nabídky lidovců na účast na jejich kandidátkách předem zpečetil debakl, který je ve volbách pravděpodobně čeká.

-rh-

 

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.