Iráčtí uprchlíci; Foto: Generace 21

Iráčtí uprchlíci; Foto: Generace 21

Domácí

KOMENTÁŘ: Iráčtí uprchlíci zasadili úder sluníčkářům

V minulých týdnech jsme byli svědky přesunu několika desítek křesťanských uprchlíků z Iráku, který ve spolupráci s českým státem zajišťoval nadační fond Generace 21.

Zpočátku to vypadalo na dobrý nápad a úspěšný projekt. Pomůžeme válečným uprchlíkům, které si ale předem vybereme a prověříme, abychom naši zemi nevystavovali zbytečným bezpečnostním rizikům.

První přílety uprchlíků k nám byly mediálně velmi sledovány, ale objevily se i první rozpaky. Namísto obvyklého obrazu chudáků, kteří nemají málem co na jídlo jsme viděli dobře oblečené a upravené lidi, kterým na první pohled nic nechybí.

Po prvních náznacích problémů, kdy někteří z imigrantů kritizovali nabízené ubytování slovy o “přemalovaných kravínech” apod., nyní zasadili všem, kteří jim pomáhali, tvrdou ránu svým odmítnutím azylu u nás a požadavkem na možnost odcestovat dále do Německa.

Tato situace je velkým zklamáním pro všechny, kteří se na jejich přesunu do ČR podíleli. Zároveň by měla být také ponaučením pro ty, kteří ještě stále naivně a nezodpovědně podporují přijímání uprchlíků a to dokonce bez ohledu na náboženskou příslušnost.

Napsáno pro Bigbloger.lidovky.cz

Rudolf Hruboň

13 komentářů

 1. Paulina Groblová says:

  Z Německa nám je vracejí zpátky.Zajímá mě co bude dál.

 2. egyptanka says:

  G21 se zavázala se o ně rok starat,tak jistě má pro ně peníze na letenky. Kdy už konečně pochopí,že to nebude mít konec,pokud bude přijímat další? Tito lidé jsou VŠICHNI stejní bez ohledu na náboženské vyznání.

 3. Chtěla je madam Merkelovou, tak ať si je bere do Německa nebo jim platí výdaje na cestu zpět, či kam to chtějí. Tady je nikdo nezval a nechce.

 4. Anonym says:

  Nic myslim ze se radeji vrati domu haha

 5. JÁ BYCH NIKAM NEPUSTILA. ŠLI BY MAKAT DO FABRIKY ZA 10 ČISTÉHO A AŽ BY SI VYDÈLALI a odložili peníze na cestu domů… po zaplacení životních nákladů a vrácení peněz nadaci Byt, škola, jídlo by mohli by odjet třeba domů. Ale měli by alespon zkusit jak se żije v česku a pak to těm vyčůraným ekonomickým nájezdníkům vysvětlit doma.

 6. Anonym says:

  Dobrý den já když chci cestovat tak si představte ze si to musím zaplatit chtěl bych vědět kolik to vše stojí školník za to mají výplaty v té neziskce .
  Tak prosím jestli něco zbude tak někam pojedu.
  Děkuji JRda

 7. Peté says:

  No co asi. Zaplatíme jim cestu do Iráku, však peněz máme na rozdávání.

 8. Marie,Marie… komu že to mají vracet peníze? Kdepak ta banda darmožroutů z nadace vzala peníze?Všichni tihle sluníčkáři a dobroseři by měli štandopéde vrátit peníze a odcestovat do míst, kde můžou prokázat svoji lásku k bližnímu a ne tady za pecí tahat prachy že státu a potażmo z nás všech a mastit si tak kapsy.

 9. Wendy says:

  Já bych jim zaplatila!Oranžové vestičky a hajdy uklízet ulice,ať si na cestu vydělají vyžírkové!!!!!

 10. problém je v tom, že ty peníze, co na ně má G21 na rok, jsou stejně ze státní kasy, čili nás všech… 🙁

 11. tuto nadaci financuje jakási křesŤanská nadace z Anglie. Je to možno zjistit z výroční zprávy té G 21. Mají ji ukrytou pod výrazem PŘÍBĚHY. Je podivné, že anglická nadace financuje přesuny uprchlíků do ČECH!! Proč si je tam nevozí k sobě??? A G 21 žádala o dotace pochopitelně i v ČR. Teď jim doufám sklapne!!

 12. Marcela Snizkova says:

  Nejvyšší cas aby sli domu branit svou vlast. To co predvadi je zbabelost az se mi chce napsat zrada.. tu mají zakodovanou ve svych genech.

 13. Pavel B. Petrowicz says:

  ad Marcela S. : Milá Marcelo, nechcete těm lidem raději nějak pomoct..na řeckých ostrovech, na Idomeni nebo na jihu Itálie..? Rád bych věděl, co by jste dělala Vy, kdyby naše lidi západní země/ velmoci ještě více než to zažíváme nyní vyháněli z naší vlasti Česko-Slovenska, Višegrádu..jak to zažívali a zažívají nevinní občané těžce zkoušené Sýrie, Iráku či Afganistánu ! Tak přestaňte s tou xenofobní “Zemanovskou”, hloupou a nenávistnou kampaní..a těm prostým, chudým občanum tech válkou zničených zemí utíkejte raději alespoň trochu, kdekoliv pomoct ! Věřte, že Vám Ti chudáci budou líbat ruce..!

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.