Zahraniční

KOMENTÁŘ: Kdo nesouhlasí s USA, vetšinou na to doplatí

Spojené státy americké začaly uplatňovat svoji světovou hegemonii po skončení 2.světové války. Hlavními cíli bylo zajistit pro USA přístup k levným energiím a vytvořit celosvětový volný trh pro americké výrobky a služby.

Těmito cíli se řídila a řídí zahraniční politika USA dodnes. Oficiálně je ovšem označována jako “vývoz demokracie”. Ve jménu americké demokracie napadly Spojené státy od skončení druhé světové války desítky zemí, aby tam nastolily proamerické loutkové režimy.

Pokud si USA netroufnou konkrétní, s nimi nespolupracující zemi vojensky napadnout, snaží se o její rozklad zevnitř s pomocí podpory tzv. opozice, která se snaží svrhnout legitimní vládu dané země. Jsou to lidé, často s kriminálním pozadím, kteří se chtějí dostat k moci v dané zemi za každou cenu.

V současnosti vidíme takovéto snahy např. v Sýrii (podpora tzv. umírněných islamistů proti prezidentu Bašáru Asadovi), Rusku (podpora tzv. neziskových organizací bojujících proti současné vládě) nebo Venezuele (zde dokonce s hrozbou vojenské intervence USA nesouhlasila ani jinak proamerická opozice).

-rh-

2 komentáře

  1. Milan Dvorský says:

    Každý, kdo adoruje agresivní a zločinné USA by měl zhlédnout dokument O.Stonea – 200 let terorismu USA a okamžitě, pokud není idiot, tak musí pochopit, co jsou USAni za zločinci. USA jsou kromě cca několika let neustále v nějakém válečném konfliktu. Napadají cizí státy pod falešnými vlajkami, na základě vylhaných záminek. I ten dnešní obrovský migrační exodus je zaviněn těmi USA-NATO agresemi. Kam vstoupí USA-NATO humanitární bombarďák, tam zůstane po té jejich “demokracii” jen smrt, chaos, bezvládí.

  2. václav Balšán says:

    No hlavně, že ten lásky plný a mír vyvážející Sovětský svaz ,a nikdy jinak a poté Rusko je tak vzorné.To se mi ulevilo ruský servre.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.