Zahraniční

KOMENTÁŘ: Migrační krize je zpět

V posledních týdnech opět dochází po delší době relativního klidu k eskalaci situace kolem nelegálních imigrantů do Evropy. Nový italský ministr vnitra Matteo Salvini začal důsledně uplatňovat tvrdou protiimigrační politiku. Na odpor proti nedůsledné politice německé kancléřky Merkelové se postavil také nový německý ministr vnitra Horst Seehofer.

Itálie začala odmítat přijímání lodí s ilegálními migranty

Itálie se postavila důsledně proti dosavadní praxi, kdy byli nelegální migranti z Afriky zachraňovaní ve Středozemním moři jak loděmi italské pobřežní stráže, tak plavidly neziskových organizací. Chce tak vyvinout tlak na to, aby byla v rámci EU přijata skutečně funkční opatření na omezení migrace do Evropy.

Německému ministra vnitra dochází trpělivost s Merkelovou

Dlouhodobému odpůrci vstřícného přístupu k migrantům Horstu Seehoferovi dochází trpělivost a na základě toho vyslal přes média několik důrazných vzkazů kancléřce Merkelové. Hrozí v nich, stejně jako jeho italský kolega, že pokud nedojde rychle k zavedení účinných opatření ke snížení nelegální migrace do Evropy, nechá uzavřít německé hranice, což by mohlo znamenat ohrožení sousedních zemí, včetně ČR, migranty zachycenými před hranicemi Německa.

Účinná řešení jsou známa, chybí jen politická vůle je zavést

Již od vypuknutí evropské migrační krize před 3 roky jsou známá řešení, která by omezila tok migrantů do Evropy. Základem těchto opatření musí být důsledná obrana a ochrana hranic Evropské unie, resp. Schengenského prostoru. Je evidentní, že organizace jako Frontex migrační krizi nezvládají a proto je potřeba vyčlenit dostatečně početné policejní a vojenské síly, které by začaly účinně hranice střežit a bránit migrantům v jejich nelegálním překračování.

Aktuální dění dává naději na vyřešení

Převážení migrantů loděmi přes Středozemní moře musí být postaveno jednoznačně mimo zákon. Současná praxe, kdy je zneužíváno mezinárodní námořní právo a jeho ustanovení o povinnosti zachraňovat trosečníky, se musí změnit. Všem je totiž jasné, že ilegální migranti nejsou typičtí trosečníci.

Poslední kroky evropských politiků, vynucené výše uvedenými akcemi Itálie a Německa, mohou znamenat konečně naději na účinné a funkční řešení problému nelegální migrace do Evropy.

-rh-

One Comment

  1. Martin Rubáš says:

    Hlavně migrace z Afriky bude problém. Je potřeba hermeticky uzavřít hranice. Jiné řešení není. Afrika má obrovský problém. Počet obyvateľov má stúpnuť  1 miliardy dnes na 4 milirady v roku 2100. takže migrácia do Európy bude nekonečná. Jediná šanca jak zachrániť Európu je zatvoriť hranice. Bohužial naše elity sa snažia túto migráciu zlegalizovať. Strašné. Jedine Maďarsko to odmietlo.

    http://www.epshark.cz/clanek/715/africky-populacni-boom-hrozba-pro-budoucnost-evropy

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.