Domácí

Přerostl Milan Chovanec premiéru Sobotkovi přes hlavu?

Ministr vnitra Milan Chovanec dnes překvapivě podepsal spornou reformu policie a dále tak eskaloval vládní krizi. Stal se tak bezesporu nejzápornější postavou aktuální vládní krize. Přes vypjatou situaci v koalici demonstrativně podepsal kontroverzní reformu policie, kterou připravil bývalý příslušník StB, náměstek policejního prezidenta Zdeněk Laube.

Vyvstává otázka, zda Milan Chovanec jedná ještě stále se souhlasem premiéra (jak tvrdí), anebo se stal již “neřízenou střelou”, která si dělá co chce. Od Chovancova jednání se totiž distancovali překvapivě i Lidovci, kteří prozatím lavírovali mezi ČSSD a hnutím ANO.

Milan Chovanec se choval arogantně vždy, dnes však jeho nerespektování názorů koaličních partnerů a překvapivě již i mnohých jeho spolustraníků dosáhlo vrcholu. Vypadá to, že se na povrch dostávají nejtemnější stránky jeho charakteru.

Dnešní Chovancův krok není totiž jeho zdaleka první podraz. Připomeňme si, že to byl právě on, kdo se také zúčastnil původně tajné schůzky po parlamentních volbách u prezidenta Miloše Zemana na podzim 2013 a poté, co byla prozrazena, zradil “spiklence” Michala Haška, Zdeněk Škromacha, Jeronýma Tejce a Jiřího Zimolu.

Touto zradou svých spolustraníků si tehdy Chovanec jistě zavázal Bohuslava Sobotku a je možné, že premiér mu nyní svou podporou a nebo nejméně tolerancí jeho skandálních kroků tuto tehdejší “podporu” vrací. Oba si ale asi neuvědomují, že svým “holportem” nejenže destabilizují policii, ale ohrožují i funkčnost vlády.

Jak již dnes bylo konstatováno ze stran hnutí ANO i překvapivě KDU-ČSL, Milan Chovanec a potažmo ČSSD se stali dnešním demonstrativním silovým gestem zodpovědní za poškození úspěšného boje proti korupci v této zemi v posledních letech. Nezbývá než doufat v to, že to voliči zhodnotí již při nejbližších volbách.

Napsáno pro Bigbloger.lidovky.cz

Rudolf Hruboň

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.