Zahraniční

KOMENTÁŘ: Trump se chce zavděčit všem, ale to nejde

Donald Trump vstoupil do politiky jako rozporuplná osobnost. Od začátku své předvolební kampaně se snažil získat podporu i od skupin voličů s navzájem protichůdnými názory. Těsně se mu to podařilo a stal se tak prezidentem.

Nyní, když přichází čas plnění jeho předvolebních slibů, se začíná ukazovat, že realita bude jiná. Jak už praví staré známé přísloví, nelze se zavděčit všem.

Na jedné straně Trump před volbami prezentoval snahu o zlepšení vztahů s Ruskem, na druhou stranu je nucen “jestřáby” jak z řad amerických politiků, tak generality, aby zaujímal tvrdší postoje, než tomu bylo u jeho předchůdce Baracka Obamy.

Z toho pramení rozporuplná rozhodnutí, která Trump nyní již ve funkci prezidenta činí. Neváhá Rusko slovně napadat a současně se vyslovovat pochvalně o Vladimíru Putinovi, po jejich nedávné společné schůzce v Hamburku.

Americkými jestřáby uměle vyvolaná protiruská kampaň související s volbami ale zahání Trumpa čím dále tím více do kouta. Využili kontaktů jeho blízkých spolupracovníků s ruskými občany k nátlaku na něj.

Dá se očekávat, že Trump se v zájmu záchrany jak sebe v úřadu, tak jeho blízkých před soudním stíháním, rozhodne “pro košili bližší kabátu”, neboli pro podporu tzv. “amerických zájmů” vůči komukoliv jinému, bez ohledu na dopady takové politiky na předpokládané další zhoršení bezpečnostní situace ve světě.

-rh-

One Comment

  1. Zdeněk Hrbek says:

    To se dalo očekávat. Takhle je to v politice pořád a v té americké zvláště.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.