Repro: Česká televize

Repro: Česká televize

Domácí / Kultura / Společnost

KOMENTÁŘ: Veřejnoprávní Andělé ve vleku soukromé politiky?

Včerejší slavnostní večer udílení hudebních cen Anděl poznamenala snaha některých “umělců” o zpolitizování této jinak čistě hudební události.

Vedle klasických poděkování a projevů radosti z udělených cen jsme byli svědky toho, jak tito účinkující využili možností živého vysílání k tomu, aby projevili a propagovali své soukromé politické názory.

Každý člověk má samozřejmě právo na vyjádření svých názorů. Neměl by k tomu ale zneužívat prostor veřejnoprávních médií, které si platí občané tohoto státu formou koncesionářských poplatků.

Co kdyby každý z protestujících “bojoval” za své peníze, např. formou písničky, ve které by vyjádřil svůj názor? To by ale u hudebních producentů neprošlo, ví velmi dobře každý z nich…

Tito rádoby umělci jsou si totiž vědomi toho, že jejich názory jsou v rámci společnosti v menšině a že by takové “angažované” songy nikdo neposlouchal. Proto zneužili živé vystoupení ve veřejnoprávní České televizi, které je osobně nic nestojí.

Napsáno pro Bigbloger.lidovky.cz

Rudolf Hruboň

6 komentářů

 1. SLEZZEME says:

  Tak rozkaz zněl jsně: Zviditelnit se za každou cenu a teď hurá ke slávě, že Dusilová! O vylizovači prdele Šapirá Kollerovi netřeba komentářů. Tak pak nezapomeňte zase podepsat nějako usračku jak za komančů vy umělecká lůzo!!

 2. -rh- pro autora článku. Podobné, nebojím se však říci úplně stejné, komentáře se daly číst za onoho času v Rudém Právu o všech odpůrcích onoho režimu!!!!!!!!Zkusme si , jen tak pro zábavu, najít některé články tehdejší doby třeba o chartistech z řad herců či zpěváků. Nestačíte se divit. Mnohým se bude asi zdát, že článek nahoře je nijak nekamuflovaný plagiát z té doby. :-((

 3. Paulina Groblová says:

  Souhlasím s vámi, pěkně napsané.

 4. To je hrůza co se ve veřejnoprávní televizi vysílá,zviditelnit se a kopat do prezidenta i díky naším poplatkům,co by umělci Dusíková,Koller,kteří stojí za H…o. Kdy už konečně proti české televizi někdo něco udělá,zatím je to neobjektívní mediální žumpa vedena TOP 09 havloidními magory.

 5. den24cz says:

  Dobrý den, děkuji za Váš názor na formu a nyní, máte názor i na obsah článku?

 6. Jan Procházka says:

  Lidi, co nadávají muzikantům, kteří řeknou nahlas svůj názor (jako Lenka Dusilova nebo David Koller), do “angažovaných umělců”, “kolotočářů a bavičů, co by neměli říkat, co si myslí” a samozřejmě, jak je zdejším koloritem, i do vlastizrádců, zfetovaných narkomanů a zkrachovalých degenerátů, co nic nezažili, by si měli uvědomit, že svým chováním ze sebe nedělají nic jiného, než prťavý kolečko v hnusný a dávno zrezlý mašinérii bolševický ideologie, ve který je normální držet hubu a krok, nikdy nic neříkat, plivat na všechny kolem, udávat a vyhrožovat. Seberte se s těma svýma antilidskejma názorama z éry, kdy se zemědělci snažili vstřebat průmyslovou revoluci, a táhněte na smetiště dějin, nikdo tu na ty vaše ubohý plky není zvědavej. Je rok 2016, už tu dávno nemáte co dělat, tyhle mentální vzorce jsou zdechlý jako čtyřikrát přejetej zajíc.

  V civilizovaným světě je naprosto normální a žádoucí, aby lidé s nějakou publicitou a talentem říkali nahlas svý názory, je to nedílná součást veřejné debaty v demokratické společnosti. Nejdůležitější hudební kulturní fenomény (ok, to fakt nemluvím o Dusilový a Kollerovi) vznikly jako soundtrack k občanskýmu protestu, ale teda chápu, že to malej českej fašoun se svou mozkovnou fakt nemá jak vstřebat. To by se nejdřív z toho rezivýho soukolí musel mít aspoň trochu elementární vůle se vymanit.”

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.