Zahraniční

KOMENTÁŘ: Západ potřebuje nepřítele aby zakryl své vlastní problémy

Historie se (bohužel) opakuje. Každý, kdo chtěl v historii ospravedlnit své agresivní chování, si vymyslel nepřítele. Nyní se do této řady postavily západní státy v rámci nové studené války proti Rusku.

Je příznačné, že v čele kampaně stojí Velká Británie a Spojené státy. Dvě země, které mají v současnosti asi největší problémy. Británie si neví rady s Brexitem a USA jsou světu pro smích kvůli prezidentu Trumpovi.

Aby odvedly pozornost svých obyvatel od těchto záležitostí, sáhly k odvěké taktice vytvoření nepřítele, který za všechny jejich problémy může a proti kterému je potřeba bojovat. Vytvoření záminky je v dnešní době maličkost.

Je otázkou, kam až jsou západní státy ve zhoršování vztahů s Ruskem ochotny (a nebo již rozhodnuty) zajít. Nezbývá než doufat, že to nebude otevřený vojenský konflikt s Ruskem.

-rh-

 

2 komentáře

  1. Je to zpravodajská hra, jako vyšitá..to už tady bylo se zbraněma hromadného ničení v Iráku..všechny barevné revoluce jsou o přístupu k ruským hranicím dodávkám zbraní výměnou za suroviny, nebo o přístupu k ropným a plynovým polím

  2. Když zloděj křičí ” chyťte zloděje!”

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.