Zahraniční

Kvůli podpoře USA islamistům zahynuly v Sýrii statisíce lidí

Tento týden se objevila v médiích zmínka o tom, že USA údajně ze vstřícnosti k Rusku pozastavily výcvik a vyzbrojování islamistických bojůvek v Sýrii (viz např. zde).

Pomiňme to, že v samotném článku je uveden pravý důvod tohoto údajného amerického rozhodnutí: “Cílem amerického programu, který spustila administrativa Baracka Obamy, bylo svržení syrského prezidenta. Nyní, kdy se zdá čím dál pravděpodobnější, že se Asad díky pomoci Rusů a Íránců udrží u moci, už tedy program pozbývá smyslu.”

Jde ale o nepřímé opakované přiznání, že USA dlouhodobě (nejméně od r. 2013) vyzbrojovaly a cvičily povětšinou islamisticky zaměřené bojové skupiny, které válčí v Sýrii s tamní legitimní vládou. Na základě těchto aktivit a svržení vlády Saddáma Husajna v Iráku se vytvořily podmínky také pro vznik tzv. Islámského státu.

V důsledku občanské války pak zahynuly dosud v Sýrii a Iráku statisíce nevinných lidí a miliony uprchly do zahraničí. Takto tyto země zaplatily za americkou politiku tzv. “vývozu demokracie”.

-rh-

One Comment

  1. Dakonn says:

    Já tleskám této propagandistické trllovině……. 😀

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.