Zahraniční

Merkelová opět obhajovala svou vstřícnou imigrační politiku

„Nikdy nesmíme zapomínat, že tohle všechno je o lidech… Duší Evropy je humanita, a tu si musíme uchovat,” řekla dnes Angela Merkelová na společné tiskové konferenci s maďarským premiérem Viktorem Orbánem v Berlíně. Dodala, že Evropa se nemůže odvracet od utrpení a pomoci těm, kdo to potřebují.

Jsou to jen 2 dny, kdy Merkelová odvrátila vládní krizi

Její prohlášení muselo šokovat všechny, kdo sledují dění na německé a evropské politické scéně. Jsou to pouhé dva dny, co se Merkelové podařilo odvrátit rozpad německé vládní koalice, když odchodem z vlády kvůli proimigrační politice Merkelové hrozil ministr vnitra a předseda CSU Horst Seehofer.

Sny o multikulturní Evropě

Angela Merkelová tím dokázala, že je evidentně “splachovací” a nedokázala se z vývoje posledních let, měsíců a týdnů poučit. Stále ve své mysli chová sympatie k imigraci do Evropy. Záminku si, hlavně pro sebe, vždy najde. I když většina příchozích z Afriky i blízkého Východu jsou ekonomičtí imigranti, Merkelová si stále představuje, že jsou to chudáci utíkající před válkou.

Merkelová hazarduje s budoucností Evropy

Angela Markelová evidentně podlehla kouzlu své moci a představě, že může téměř vše. Je jí lhostejná budoucnost jak Německa, tak potažmo celé Evropy. Německo tak hrozí být do budoucna opět rozbuškou demografické katastrofy, která může ohrozit i sousední státy včetně České republiky. Nezbývá než doufat, že se mezi německými politiky najdou dostatečně odvážné osobnosti, které nezodpovědnou proimigrační politiku Merkelové definitivně zastaví.

-rh-

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.