Domácí

Na venkov vyrazí studentské úderky

Rektor Univerzity Palackého v Olomouci profesor Jaroslav Miller po prezidentských volbách usoudil, že je potřeba “hloupé” vesničany přesvědčit o tom, co si mají myslet. Oprášil tedy starou komunistickou metodu agitačních úderek, které budou jezdit hlavně na “zaostalý venkov” poučovat lidi o tom, jak se mají dívat na současný svět.

To je zhruba souhrn toho, co pan profesor sdělil v rozhovoru serveru ihned.cz (odkaz ZDE). Nelze než se podivit, že představitel akademické obce, od kterého by lidé očekávali moudrost a nestrannost, sáhne po tomto osvědčeném prostředku komunistické propagandy 50. let minulého století.

Mladí komunističtí studenti tehdy plnili stranické úkoly a jezdili na vesnice přesvědčovat samostatně hospodařící zemědělce, aby vstoupili do jednotných zemědělských družstev. Říkalo se tomu kolektivizace a bylo to jedno z nejhorších období komunistického režimu.

Pan profesor Miller v rozhovoru prohlásil, že chce touto činností zasypávat příkopy, které vznikly v naší společnosti. Spíše se však dočká odmítnutí ze strany těch, které považuje za nevědoucí a nevzdělané obyvatele druhé kategorie.

-rh-

One Comment

  1. Myslím si, že by naopak měli pracující a lidé z venkova přijít poučit lidi s vymytým mozkem, že jejich duševní situaci je nutné řešit!

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.