Ukrajinský špionážní bezpilotní letoun PD-1; Foto: DoroshenkoE

Ukrajinský špionážní bezpilotní letoun PD-1; Foto: DoroshenkoE

Zahraniční

Nad územím východní Ukrajiny byl sestřelen bezpilotní špionážní letoun

Nad územím Luhanské lidové republiky (LLR) byl sestřelen bezpilotní špionážní letoun ukrajinské armády. Oznámil to na briefingu oficiální zástupce lidových milicí LLR Andrew Marochko, jak píše agentura RIA Novosti.

Marochko řekl, že “ukrajinské bezpečnostní síly nadále provádějí průzkum nad celým územím LLR s použitím bezpilotních prostředků.”

Připomeňme si, že konflikt v Donbasu pokračuje od dubna 2014. Podle OSN, bylo při bojích zabito již více než devět tisíc lidí. Dne 1. září loňského roku v Donbasu vstoupilo v platnost příměří, které je však v poslední době čím dále tím častěji porušováno ze strany ukrajinské armády.

-rh-

2 komentáře

  1. Anonym says:

    Stále nerozumím tomu, proč by na území Ukrajiny nemohly operovat ukrajinští vojáci, když se jedná o výsostné ukrajinské území.

  2. Anonym says:

    Už dávno to není výsostné UA území. Lidi se dobrovolně rozhodli, že se budou takovéto nacisticko fašistické kolonii USA bránit a radši umřou v boji s najemnými vrahami různých národností ve službách Ukrajiny, než aby taky zradili Slovanstvo a sami sebe. Doufám, že za každé dítě, civilistu co zabili bombardováním se pomstí tím, že zlikvidují 1000 majdanutých zrádců. Vláda co se dívá v klidu jak se oslavuje ve Lvově 73. výročí založení divize SS Galicina – tak taková vláda je asi nemocná. Chtěli nás vyvraždit všechny i zrádce a přisluhovače kdyby vyhráli. Teď se historie opakuje. Tenkrát přišel hitler a bylo spoustu zrádců, te´d přišli amíci, udělali majdan, rozjebali zem, HDP 43 procent menší, kurz měny třikrát menší, ekonomika špatná, neplatí se penze a výplaty a vraždí se lidi. Stále čekám, jestli někoho odsoudí za Oděssu, nebo je taky amnestují jako střelce z majdanu s americkými zbraněmi co zabíjeli lidi.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.