Zahraniční

NATO vybuduje leteckou základnu v Albánii

NATO posílí svou vojenskou přítomnost v Evropě vybudováním letecké základny v Albánii. Prohlásil to na svém profilu na sociální síti albánský předseda vlády Edi Rama (viz ZDE).

Modernizace starého vojenského letiště

Podle šéfa albánské vlády bylo pro novou základnu vybráno staré vojenské letiště u městečka Kuchov v centrální Albánii. “Kuchov bude také sloužit jako základna pro národní letectvo. Tato strategická investice NATO v Albánii přinese nové normy našim ozbrojeným silám,” řekl premiér. NATO hodlá investovat do modernizace letiště již v první fázi více než 50 milionů EUR (skoro 1,3 miliardy korun).

Strategie zastrašování Ruska

Strategicky zapadá vybudování této nové základny do dlouhodobého plánu NATO směřujícího ke zvyšujícímu se zastrašování Ruska s cílem změnit jeho nezávislou politiku a jeho podřízení zájmům Západu v čele s USA. Pokud tato politika nebude úspěšná, nevylučuje NATO s Ruskem vojenskou konfrontaci.

-rh-

 

One Comment

  1. No kvůli tomu přece byla ta šaškárna se Srbskem a Kosovem.Statisíce obětí humanutárního bombardování zakázanými kazetovýmu bombami, bez mandátu RB OSN, etnické čistky a vyhánění obyvatel z Kosova, teď je v Kosovu největší vojenská základna a přibude další kousek vedle. Dalším krokem bude asi Černá Hora kvůli přístupu k moři. Tam to půjde přes její přijetí do NATO

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.