Zahraniční

Němci vidí Trumpa jako větší hrozbu pro svět než Putina

Většina Němců věří, že kroky prezidenta Spojených států Donalda Trumpa představují hrozbu pro mír, na rozdíl od politiky ruského prezidenta Vladimira Putina. Vyplynulo to z průzkumu veřejného mínění, který si zadala u agentury YouGov německá tisková agentura DPA.

Podle průzkumu se 64% respondentů domnívá, že Trump ohrožuje zachování míru. Pouze 16% respondentů vidí takovou hrozbu v krocích ruského prezidenta.

Putin kompetentnějším politikem

Kromě toho, jak ukazují výsledky průzkumu, Němci více sympatizují s Putinem a považují jej za kompetentnějšího a vlivnějšího politika, když 36% respondentů uvedlo, že sympatizují s ruským prezidentem, zatímco s Trumpem pouze 6%. Více než polovina respondentů (56%) považuje Putina za kompetentního, zatímco pouze 5% uvedlo takovou charakteristiku americkému prezidentovi. Rovněž 43% uvedlo, že považují Putina za vlivného politika, jen 25% u Trumpa.

Prezidenti Ruska a Spojených států se chystají setkat 16. července v Helsinkách. Kreml oznámil, že Vladimír Putin a Donald Trump hodlají diskutovat o perspektivách rozvoje bilaterálních vztahů a aktuálních otázkách na mezinárodním poli.

-rh-

 

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.