Německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier; Foto: Sven Teschke

Německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier; Foto: Sven Teschke

Zahraniční

Německo vyzvalo k návratu Ruska do skupiny zemí G7

Německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier vyzval k návratu k formátu G8. “Přál bych si, abychom nezůstávali již déle ve formátu G7 a vytvořili podmínky pro návrat ke G8”, prohlásil Steinmeier.

Skupina sedmi nejvyspělejších zemí světa (zkráceně G7) byla formálně rozšířena na G8 pozváním Ruska v roce 1998. V roce 2014 se kvůli událostem kolem Krymu představitelé klubu odmítli sejít na předem dohodnutém jednání v ruském Soči a prohlásili, že se s Ruskem již nadále nechtějí scházet.

Podle Steinmeiera dnes žádný z velkých mezinárodních konfliktů nelze vyřešit bez účasti Ruské federace. Připomenul např. úspěšnou aktivní účast Moskvy v syrském konfliktu.

-rh-

3 komentáře

  1. Samozřejmě se musí s Ruskem počítat,a to, že ho několikrát ostatní země odstavily,neuškodilo jen Rusku,ale především jim samotným.

  2. martin says:

    Uškodilo to všetkým okrem USA, tie sú závislé na ruských raketových motoroch.

  3. Nadežda Maurerova says:

    DA DA DA Bez RUSSKO budut všechni v perdele, Rossija jedina zem v Evrope s nej nado po dobremu mlovit a ne škodit a hde začali škodit tak PUTIN im odplatil svoimi dejstvijami a tak probehla skušenost ale zapad žadneho jefekta ne dočkal a tak sam sobe poškodil —ka žikajut ne delaj zlo a tak sped tobe vratit — Tet to zapad koukajet inymi očami na RUSSO–Ukraina ,Krym ,kak PUTIN žekl —hdo požadujet o pomoc rad bude okazat .A tak SIRIJA požadala o pomoc a vysledek kak vidite ma jefekt .

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.