Foto: idealconceal.com

Foto: idealconceal.com

Zahraniční

Nová skládací zbraň vypadá jako smartphone

Nová pistole, která se po složení tváří jako běžný smartphone a která byla představena ve Spojených státech před několika dny, způsobila smíšené reakce. Mnozí odborníci se domnívají, že toto zařízení může vést ke zvýšenému násilí a nehodám v nakládání se zbraněmi.

gun1

Skládací pistole ráže 9 mm vyrobená z kompozitních materiálů vypadá ve sklopené poloze velmi podobně jako smartphone střední velikosti a je možné ji nosit v běžné kapse.

gun2

Firemní manažeři vysvětlují jako důvod jejich vynálezu touhu vytvořit zbraň pro sebeobranu, která by nepřitahovala pozornost ostatních. Zahájení prodeje je plánováno od poloviny tohoto roku, cena je 395 $. Výrobce již obdržel více než 2,5 tisíce předobjednávek.

gun3

Tvůrci tvrdí, že konstrukce zbraně zabraňuje nechtěnému výstřelu, když je zbraň v kapse ve složeném stavu. Nicméně, tento nový výrobek již vyvolal polemiku mezi odborníky. Zástupce Asociace amerického vynucování práva, Bill Johnson řekl , že “jakákoliv zbraň maskující se jako jiný předmět je důvodem k obavám.”

Americký úřad domácí bezpečnosti již kontaktoval výrobce s dotazem, jak je možno takovou zbraň odhalit během kontroly na letištích. Zástupci společnosti ujistili, že příslušným orgánům již předložili informace o řadě rentgenových paprsků, které mohou tuto jejich novou zbraň snadno rozpoznat.

-rh-