Foto: Centrum pro americký akční fond Progress

Foto: Centrum pro americký akční fond Progress

Zahraniční

Obama označil zásah v Lybii za jeho největší chybu

Americký prezident Barack Obama označil realizaci zásahu v Lybii, v rámci kterého byl svržen Muammar Kaddáfí, za největší chybu, kterou udělal za dobu jeho působení v prezidentském úřadu. Jak uvádí televize CNN, prohlásil to v rámci svého rozhovoru pro televizi FoxNews.

“Absence plánu co dělat po svržení Kaddáfího bylo mou největší chybou”, řekl Obama. Není to poprvé, co se Obama v nedávné době vyjádřil k mezinárodnímu vojenskému zásahu v Lybii v roce 2011.

Kritizoval při tom také britského premiéra Camerona a tehdejšího francouzského prezidenta Sarkozyho. Velká Británie a Francie byly totiž hlavními spojenci USA v rámci tehdejší nelegální vojenské podpory povstalců v Lybii.

-rh-

3 komentáře

  1. Anonym says:

    Rozbili jste co s

  2. Vacátko says:

    Obama je jen loutka, sloužící někomu jinému. Návrh na Nobelovu cenu míru byl podán 14 dní po jeho jmenování presidentem USA. Dodnes není potvrzen jeho rodný list, že se narodil v USA.

  3. Miloš says:

    Jen v Lybii? Ale oceňuju Obamovu sebereflexi a sílu přiznat chybu. Nemyslím, že to byla přímo jeho chyba – těleso vlády USA je mnohem složitější a za nitky tahají loutkaři za kulisama.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.