Domácí

Pavlova Cukrárna aneb jak ze sebe udělat šaška

V minulých týdnech jsme byli svědky toho, jak roste napětí ve vládní koalici. Přibývají sporná témata a zostřují se výpady představitelů jednotlivých vládních stran vůči sobě. Koalice se již v podstatě rozdělila na ČSSD a většinou KDU-ČSL na jedné straně a hnutí ANO na straně druhé.

Současně již započala kampaň před podzimními krajskými volbami. Jednotlivé strany volí různé komunikační strategie. Jedním z těch moderních způsobů komunikace s lidmi jsou tzv. internetové televize, tzn. video spoty umísťované na servery jako např. YouTube, kde si je mohou lidé přehrát v libovolný čas dle svých možností a preferencí.

Tento moderní způsob komunikace zvolilo také hnutí ANO svým pořadem Babišova kavárna. Kultivovaným způsobem v něm seznamuje potenciální voliče s tím, co mainstreamová média opomíjejí a nebo nezveřejňují, tzn. že se Andrej Babiš nevěnuje pouze svému resortu ministerstva financí, ale v souvislosti s tím se podrobně seznamuje i s problematikou v dalších oblastech života společnosti:

Je pochopitelné, že mediální poradce politických soupeřů hnutí ANO tento jeho krok zaskočil. Dalo by se čekat, že se budou případně snažit podobným způsobem připravit konkurenční pořady, aby došlo k férovému souboji.

Bohužel, ukázalo se jako již mnohokrát v minulosti, že místo vytváření něčeho pozitivního se ti, kteří neumí, jsou schopni snížit pouze a jenom ke švejkovskému zesměšňování toho druhého, jak se to v reakci na Babišovu kavárnu rozhodla učinit v osobě jejího předsedy Pavla Bělobrádka intrikami a podrazy známá strana KDU-ČSL svým “pořadem” Pavlova cukrárna:

I když je humor samozřejmě součástí i politického boje, nelze se ubránit dojmu, že v tomto případě šlo spíše o vyjádření frustrace a neschopnosti bojovat účinně proti politickému soupeři. To, že se k tomu snížil Pavel Bělobrádek, který se jinak snaží si budovat image “slušného politika”, už jenom dokresluje ubohost a bezradnost KDU-ČSL před nadcházejícími volbami…

Napsáno pro Bigbloger.lidovky.cz

Rudolf Hruboň

One Comment

  1. Bělobrádek, ostatně, ako již tradičně všichni lidovci ,je pouhý slizský a odporný tvor. bohužel Sobotka udělal chybu a vzal tohoto slize do vlády. lidovci vždycky , ať byli v jakékoliv vládě, dříve, nebo později vládu podtrhli, podle toho, jak se jim to hodilo a pak šli do další vlády s kýmkoliv.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.