Pirát Bartoš souhlasí s legalizací heroinu

Domácí

Pirát Bartoš souhlasí s legalizací heroinu

“Dokážu si představit, že by si člověk pod nějakým systémem státní kontroly mohl v lékárně ten čistý heroin za určitých podmínek koupit”, prohlásil v roce 2014 předseda Pirátské strany Ivan Bartoš v rozhovoru pro server “Legalizace” (odkaz viz ZDE).

Ilustrační foto: pixabay.com

Alkohol nebezpečnější než heroin?

“Já jsem minimálně v té rétorice radikál. A já jsem říkal, a zní to fakt ostře, že jestli je alkohol společensky nebezpečnější než herák, což podle statistik je, tak buďto legalizujte herák, nebo zakažte chlast. To je podle mě velmi racionální přístup”, prohlásil dále. “Takže lepší je to nastřelit až do toho extrému, že budeme prodávat heroin, a pak se teda můžeme aspoň domluvit na tom, že klasifikace omamných a psychotropních látek je zkrátka nesmysl a že by o tom měli rozhodovat odborníci, a ne politici”, dodal na téma legalizace drog Bartoš.

Ilustrační foto: pixabay.com

Co je heroin?

Heroin patří mezi silné opiáty, což jsou prostředky se silným tlumivým účinkem na centrální nervový systém. Pravidelní uživatelé si vypěstují fyziologickou toleranci (závislost) vedoucí k stupňovitě se zvyšujícímu dávkování. Rizika zneužívání heroinu:

● Předávkování, pravděpodobnost smrti
● Pro intravenózní uživatele, při použití nesterilních jehel a injekčních stříkaček hrozí nákaza patogeny jako žloutenka nebo HIV, stejně jako bakteriální nebo mykotická endokarditida.
● Otrava z příměsí přidaných pro naředění heroinu
● Chronická zácpa
● Zkornatění žil
● Tolerance vedoucí ke zvyšování dávky pro dosažení stejného účinku.

Zdroj: Wikipedia.org

-rh-

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.