Policista Šimon Vaic; Reprofoto: YouTube.com

Policista Šimon Vaic; Reprofoto: YouTube.com

Domácí

Pivovar Bernard ocenil policistu, který autem zastavil motorkáře

Známý pivovar Bernard udělil cenu Fair Play policistovi Šimonu Vaicovi, který v roce 2017 zahradil cestu autem ujíždějícímu motorkáři a následně za to čelil trestnímu stíhání. Uvedl to pivovar na svém facebookovém profilu (viz ZDE).

Ocenění policistovy odvahy

“To vám takhle jede podnapilý motorkář 145 po městě… a když ho policejní auta za ním nemůžou včas předhonit, napadne jiného policistu, že by ho mohlo zastavit auto před ním. Za odvahu, s jakou zastavil nebezpečného řidiče vlastním vozem, věnujeme Šimonu Vaicovi zásobu piva na rok. Jenom opatrně, Šimone, vždycky až po službě a radši se rozdělit. 😉”, uvádí ve svém facebookovém příspěvku pivovar.

Šimon Vaic s oceněním od pivovaru Bernard; Foto: facebookový profil pivovaru Bernard

Za svůj čin byl policista stíhán

Vaicovi hrozil za jeho odvážný čin trest odnětí svobody až na dva roky, nebo zákaz činnosti. Bylo mu kladeno za vinu, že v rámci služebního zákroku proti ujíždějícímu motocyklistovi měl použít nevhodným způsobem donucovací prostředek zahrazení cesty vozidlem. Se služebním vozidlem náhle přejel do protisměru, kde vozidlo zastavil kolmo na směr jízdy, napříč oběma jízdními pruhy. Podle mluvčího Městského státního zastupitelství v Praze Aleše Cimbaly tak údajně jednal i přesto, že nemohl odhadnout rychlost motocyklu. Státní zástupce Michal Muravský už dříve uvedl, že se měl policista dopustit přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Před soudem policista skončil na základě šetření GIBS, podle které nepostupoval v souladu se zákonem. Generální inspekce bezpečnostních sborů tvrdí, že mohl údajně použít jiné prostředky.

V lednu byl definitivně osvobozen

Rozsudek odvolacího Obvodního soudu pro Prahu 8 potvrdil v lednu Vaicovu nevinu. Podle soudce Luboše Vlasáka jednal policista správně a dokonce s úspěšným výsledkem. Předseda odvolacího senátu označil postup Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) a státního zastupitelství za alibistický. O nedbalostní jednání v tomto případě podle něj nešlo. Vlasák připomněl, že Vaic byl v autě podřízeným a jeho nadřízený, spolujezdec v autě, mu zatarasení cesty motorkáři nezakázal. „V tomto případě inspekce zvolila alibistický postup, který neodpovídá popisu skutkového děje,“ okomentoval celý případ soudce.

-rh-

 

 

Tags:

20 komentářů

 1. Daniel says:

  A priste to daj policajtum co stavej na dalnici zatarasy z cizich aut?

 2. Ladislav says:

  Tak jsem Bernarda dopil.

 3. Bernard u mě skončil. Příště už jen dál metál a milion za zrakvení občana. Fuj

 4. Pavel Budil says:

  S Bernardem končím. A brácha v hospodě taky, od prvního bereme Svijany.

 5. Fajn gesto, chválím a možná si tedy Bernard i někdy dám 🙂

 6. Anonym says:

  Fízly nepodporuju, proto Bernard přestávám pít.

 7. to je hnus velebnosti says:

  Pane Bernarde, jak se pozná u jedoucího motocyklisty, že je podnapilý? Snad tak, že se zrakví a pak měříme? A co kdyby byl rychle jedoucí ochmelka nadraný vaším pivem?

 8. Pivo jen pro acab says:

  Policisty chápu, dělal jim to často, jezdil bez řidičáku provokoval je a neboural. Takže než mu posílat doporučený dopis a řešit to soudně, policista se rozhodl ho potrestat bouračkou o kolegu a udělat z nich orgány.

 9. Pro “to je hnus velebnosti” pozná se to tak ty trotle, že nezastaví policejní hlídce, která ho staví. A nejde o alkohol ale může to být kvůli přestupku, kradené motorce nebo třeba, že zrovna tenhle zmrd byl na perníku.

 10. Příště bych prosil takové zmrdy střílet, škoda té motorky, byla by třeba jen odřená ale ne zralá do šrotu. Jinak super práce. Policie je tady od toho aby svět čistila od feťáků a podobné levicové špíny.

 11. Marius says:

  Opravdu skvělá práce. Rozbitá motorka, zničený policejní vůz a z člověka, který dosud neboural ani nikomu neublížil, je státní rukou mrzák,
  Ještě štěstí, že různých Cour je u nás pomálu…

 12. Fakt nechápu jak někdo může schvalovat svévolné zrakvení fízlem. To pod helmou poznali kdo je? Je to úměrné, když někdo nezastaví hlídce a další fízl ho pošle do kytek?

  Bernarda přestávám pít.

 13. Martin Hessler says:

  Policie tu není od toho, aby zabíjela občany. Ať už se jim zdálo jeho chování jakkoli provokativní a drzé (ono opravdu bylo), to co předvedl policejní zmr. Vaic je typický projev policejního myšlení a pocitj nadřazenosti. Přestože ho soud osvobodil (k zblití, panstvo), je a zůstane vrahem, neboť věděl (a z titulj své profese byl povinen vědět), že svým jednáním může způsobit smrt člověka, a bez přiměřeného důvodu očekával, že se tak nestane. A daleko spíš mu to bylo úplně putna…
  Takže Bernard oceňuje vrahy! Na tuhle firmu bych ode dneška nenachcal, kdyby hořela.

 14. Dopravní Poradce says:

  Dám si velký pozor, abych si ani omylem někde Bernard neobjednal.

 15. Ropák says:

  Škoda. Občas jsem si “Švestku” dal. Neví někdo o nějaké adekvátní náhradě?

  Jinak Vaic je takové bezvýznamné kolečko v praseckém systému. Stát si vymyslí nějaké nesmyslné povinnosti a najme si Vaice a jemu podobné, aby se pokoušeli zabíjet ty, kteří ve strachu před neadekvátní sankcí dělají to, co by za normálních okolností nedělali.

  Celý proces byl takové představení “kdo je tady největší ko**t?”. U mě vyhrál soudce, který mediálně pohonil nad státním zástupcem. Státní zástupce skončil na druhém místě.

 16. Anonym says:

  Taky jsem si dával sem tam švestku, ale taky končím. Piju Litovel černý citron.

 17. Anonym says:

  Já Bernarda rád a nepřestanu, není důvod, pivo je skvělé.

 18. Za odvahu? Ta spočívá v čem? Že dřív koná než myslí?
  Kdyby policajti na Vajce aplikovali jenom polovinu nápadů, které aplikují na ostatní řidiče, dostal by to natvrdo.

 19. Odvaha zakročit to byla velká. Pokud budeme poldy trestat za jejich zákroky, za chvíli přestanou zakročovat. Pak nám tady budou jezdit kdejaký zmrdi 150 po městě a nikdo s tím nebude nic dělat. Začínám pít Bernard.

 20. Ta údajná Vaicova “odvaha” velmi rychle vyprchala, když stál před soudem. Pokud nebudeme trestat poldy za jejich neadekvátní zákroky, za chvíli nám přerostou přes hlavu. Pak nás tady budou tito zmrdi rakvit za kdejakou banalitu a nikdo s tím už nebude moci nic udělat.
  S Bernardem jsem skončil.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.