Domácí

Politik ODS kšeftuje s byty pro chudé

Zastupitel za ODS v Deštné Jan Zedník skupuje levné byty na Mostecku, aby je pak pronajímal sociálně slabým za nájemné, které je dotováno státem prostřednictvím sociálních dávek na bydlení. Uvedl to v minulých dnech v rozhovoru pro server iRozhlas.cz (viz ZDE).

Měl by chránit spotřebitele

Paradoxní je, že Zedník, který je členem jihočeské ODS, pracuje jako akreditovaný parlamentní asistent u Evropského parlamentu v Bruselu, kde má na starosti agendu ochrany spotřebitele. Byty, které jsou často v žalostném stavu, podle svých slov koupil údajně jako investici na důchod.

Investice na důchod?

„Ten náš kalkul byl čistě příležitost na trhu. Levné nemovitosti jsou ideální investiční příležitost na tvorbu hodnoty. Je to náš čtvrtý důchodový pilíř a něco zůstane i pro další generace, pokud se nezmění režim,“ vysvětloval Zedník pro pořad Zaostřeno Českého rozhlasu Plus. Že by nepřímo žil z dávek pro chudé však odmítá.

Asistent šéfa TOP09 Pospíšila

Zedník pracuje jako asistent europoslance a předsedy TOP 09 Jiřího Pospíšila. Podle Pospíšila je to problém a údajně zvažuje Zedníkovo propuštění, uvedl v sobotu server iRozhlas.cz. „Nechám si to vysvětlit. I on má právo na obhajobu, je soukromá osoba, musím se s ním nejdřív potkat,“ dodal Pospíšil.

Aktualizace 24.7.2018

Jak oznámila média, Jan Zedník byl v důsledku skandálu donucen spolustraníky pozastavit členství v ODS. Prohlásil, že se prý chce očistit, ale až po komunálních volbách na podzim tohoto roku. Současně s ním ukončil spolupráci předseda TOP09 Jiří Pospíšil.

-rh-

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.