Foto: Profil Jiřího Pospíšila na sociální síti

Foto: Profil Jiřího Pospíšila na sociální síti

Domácí

POSPÍŠIL: Přestával jsem dýchat. Pochopil jsem, že to není sranda

Jiří Pospíšil (TOP 09) prohlásil během úterního rozhovoru pro Rádio Impuls, že má v důsledku nemoci COVID-19 poškozené plíce. Pospíšil měl těžký průběh nemoci a několik dní musel strávit ve vysokých horečkách na lůžku na jednotce intenzivní péče v pražské nemocnici v Motole.

Obával jsem se toho nejhoršího

„Nechci znít nijak pateticky, ale abych se přiznal, když mě sem přivezli, obával jsem se toho nejhoršího. Jen díky lékařům, zdravotníkům a sestřičkám z JIP v Motole, kteří se o mě intenzivně starali, se tak nestalo,“ napsal na sociálních sítích bývalý šéf TOP 09 a pražský zastupitel Jiří Pospíšil po pondělním propuštění z nemocnice.

Podceňování nemoci bylo rouhání

Europoslanec v rozhovoru uvedl, že se aktuálně doléčuje doma a už je mu lépe. Plíce se mu však zatím nestihly kompletně zregenerovat. Pospíšil Impulsu řekl, že koronavirus se nevyplatí podceňovat. Pochopil jsem, že to není sranda. Člověk má pocit, že když je mu 44 let, že se mu nic nemůže stát. Že to je taková chřipka. Sám na sobě ale vidím, že to bylo tak trochu rouhání. Když se vám to dostane do plic, tak to může být velký problém,“ uvedl Pospíšil a zároveň vyzval občany k řádnému nošení roušek. V rozhovoru pro server iDnes.cz (viz ZDE) Pospíšil uvedl, že během hospitalizace v Motole dostal celkem pět dávek léku Remdesivir. „Podávali mi Remdesivir. To je pět dávek, které se podávají do těla, to znamená pět nocí jsem tam proležel a dostával jsem tento lék proti COVIDu,“ uvedl europoslanec.

Zpracoval Rudolf Hruboň