Zahraniční

Pro Slovensko je důležité mít s Ruskem dobré vztahy

Nový slovenský premiér Petr Pellegrini poskytl rozhovor slovenským novinám Pravda (odkaz viz ZDE). V rozhovoru se mimo jiné vyjádřil k otázkám vztahů s Ruskem. “Pro Slovensko je důležité mít s Ruskem dobré vztahy. Je třeba si uvědomit, že naše hospodářství je v určité míře závislé na energetických dodávkách z Ruské federace”, prohlásil.

“Obecně jsem přesvědčen, že nejen sankce proti Rusku, ale i jiné namířené proti jakékoliv zemi nepřinášejí kýžený výsledek. Ani pro jednu, ani pro druhou stranu. V případě odvetných ruských sankcí proti EU jsme pocítili jejich dosah. Minulý týden byla vláda na výjezdním jednání v Prakovcích, kde 450 lidí zůstalo na ulici právě v souvislosti se sankční politikou”, pokračoval Pellegrini.

“Ruský odběratel dostal pokyn, aby nenakupoval výrobky včetně náhradních dílů ze zemí EU, ale aby řešil nákup na ruském území. Slovenská fabrika ztratila odbyt, náš stát má tedy špatnou zkušenost. Slovensko bude opakovat, že protiruské sankce EU nepomáhají řešit problém. Ve vztahu k Ruské federaci jsem zastáncem vedení dialogu. Naopak, nepovažuji za správnou cestu vyostřovat napětí”, uzavřel slovenský premiér.

-rh-

One Comment

  1. Martin Rubáš says:

    Je to tak. navíc nejsou důkazy pro Skripala ani pro to že Assad použil plyn. Assad neměl žádnou moptivaci k útoku plynem. Naopak teroristé, saudové, vojensko-prlmyslový komplex USA a Izrael ano, takže můžeme přepodkládat kdo je za tím útokem.

    http://www.epshark.cz/clanek/610/ron-paul-tvrzeni-ze-prezident-basar-al-assad-zabiji-vlastni-lidi-plynem-je-totalni-nesmysl

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.