Zahraniční

KOMENTÁŘ: Proč EU vyhrožuje Polsku?

V nedávných volbách v Polsku zvítězilo do té doby opoziční hnutí Právo a spravedlnost, které začalo ihned uskutečňovat v zemi změny, které se nelíbí Evropské unii…

Bývalá polská vláda byla EU nakloněna, což se však spoustě polských voličů nelíbilo a svou vůli projevili v nedávných volbách, když vynesli k moci hnutí Právo a spravedlnost, které se nikdy netajilo svými protievropskými postoji.

Ihned po uvedení do úřadu začala dávat nová polská vláda jasně najevo, že nastane obrat o 180° v dosavadní proevropské politice. Jeden z prvních postojů, ve kterých Poláci změnili svůj názor, je otázka přijímání uprchlíků. Nová předsedkyně vlády uvedla, že Brusel již nemůže počítat s přesídlením uprchlíků do Polska.

Ústy lucemburského ministra zahraničí Jeana Asselborna ovšem dnes EU začala Polsku vyhrožovat s tím, že podobnou nezávislou politiku Polsku tolerovat nebude. Pod známou záminkou “ochrany demokracie” se tento politik země, která slouží v EU k praní nezdaněných peněz z jiných států EU, neštítil použít slova jako “intervence”…

Nás v ČR musí při těchto slovech zamrazit a ihned nám vyvstane obrázek sovětských tanků v roce 1968…. Jsou schopni zajít proevropští fanatici až takto daleko? Chceme být ještě nadále v seskupení, které naší zemi ubírá stále více samostatnosti a pravomocí rozhodovat si sami o svých osudech?

Napsáno pro Bigbloger.lidovky.cz

Rudolf Hruboň

KOMENTÁŘE