Rakouský prezident Heinz Fischer; Foto: Thomas Steiner

Rakouský prezident Heinz Fischer; Foto: Thomas Steiner

Zahraniční

Rakouský prezident se vyslovil pro zrušení protiruských sankcí

Rakouský spolkový prezident Heinz Fischer vyzval ke zrušení protiruských sankcí. “Toto téma nás tíží a já vždycky říkám na rovinu kdekoli, že sankce je něco, co není rentabilní ani pro jednu stranu”, řekl na setkání s předsedou ruské Státní dumy Sergejem Naryškinem.

Podle Fishera je důležité zdůraznit, že sankce “nepřináší dlouhodobé řešení.” Dodal, že Rakousko je loajálním členem EU, ale v otázce sankcí vůči Rusku se aktivně podílí na diskuzi. “A naše pozice v průběhu debaty zahrnuje i otázku, že je třeba vzít v úvahu všechny možnosti rozvoje vztahů mezi Ruskem a EU”, řekl rakouský prezident.

Heinz Fischer vyzval k hledání možností, které by vedly “v blízké budoucnosti k překonání a odstranění většiny sankcí.”

-rh-

5 komentářů

  1. anicka says:

    Správný a chytrý politik ne jako SRALBOTA.

  2. Já jsem pro zrušení sankcí ihned, jakmile zaniknou důvody pro které byly zavedeny. Zatím rusáci neudělaly žádný krok proto, aby byly sankce odstraněny.

  3. Pokud máte na mysli vrátit Krym, tak si uvědomte, že to je ruské území od roku 1783, žije tam drtivá většina Rusů a to hlavní : Krym by asi byl stále ukrajinský, nebýt Majdanu v Kyjevě a následného řádění fašistů “Pravého sektoru” a dalších skupin, které pořádaly vyložené hony ny Rusy. Slyšel jste o 48 upálených Rusech v Oděse, o Korsuňském masakru ( vše na YT zdokumentováno). Lidé na Krymu se po Majdanu obávali stejného osudu, jaký stíhal ty v centrální Ukrajině. Proto došlo k referendu a připojení k Rusku. Krym měl samostatný parlament ještě z doby, kdy ruský Krym ukrajinec Chruščov přihrál jako “malou domů” krajanům. A nikdo ani necekl, referendum nebylo. Dnes je na Krymu klid – na Ukrajině šílený zmatek, devalvace 76 %, poličtí vězni, uskupení AZOV ná téměř totožný znak s hákovým křížem, atd, atd. Banderovci jsou oslavováni jako vlastenci….

  4. Karel ty si ale kokot a poriadny tebe asi dakto nasral do hlavy alebo maš mali mozog ako velky a velky nemaš dute uvedomsi čo si tu napisal ty nevieš nič a trepneš sem takyto koment bože však si somar a ani nevieš očom to všetko je je mi zle stakych somarov ako si ty Karel

  5. Anonym says:

    Karel ,Karel je to s Tebou špatný a nedá se to léčit. Radeji nepiš, nemusí to všichni vědet.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.