Americký špionážní letoun RC-135U; Foto: Vojenské letectvo USA

Americký špionážní letoun RC-135U; Foto: Vojenské letectvo USA

Zahraniční

Ruská stíhačka musela opět zasáhnout vůči americkému špionážnímu letounu

Ruská vojenská stíhačka SU-27 musela v pátek vzlétnout k neidentifikovatelnému letounu, který se blížil k ruským hranicím. Letoun nebylo možno rozpoznat, protože měl vypnutý tzv. “odpovídač”. Oznámilo to ruské ministerstvo obrany.

Neznámé letadlo bylo odhaleno jako špionážní letoun americké armády RC-135U. Pilot ruské stíhačky donutil manévrem americké letadlo ke změně kurzu směrem od ruských hranic.

V krátké době se tak opakuje situace, kdy se americký špionážní letoun pokoušel přiblížit nepozorovaně k ruským hranicím v rámci plnění jeho vojenských úkolů. O předchozím případu jsme referovali zde.

Americké vojenské síly těmito provokacemi záměrně zvyšují napětí v oblastech kolem hranic Ruska s cílem vyprovokovat jej k vojenskému zásahu proti narušitelům jeho hranic.

-rh-

6 komentářů

 1. Frank Lang says:

  Sestřelit šmejda americkýho.

 2. Frank Lang says:

  Americký provokaterský šmejdy sestřelit.

 3. Anonym says:

  Ruská stíhačka opět provokovala v mezinárodních vodách. Ten minulý kamarád letěl ve vzdálenosti 15m od amerického letounu.

 4. Anonym says:

  Amíci jsou hovada.

 5. Anonym says:

  … v medzinárodnom vzdušnom priestore 😉

 6. Len by ma zaujímalo koľko a ako často lietajú Rusi v medzinárodnom priestore pri USA. Pamätáte si na Karibskú krízu, čo bolo vtedy? A dnes majú usáci základne okolo celého Ruska.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.