Ilustrační foto: pixabay.com

Ilustrační foto: pixabay.com

Domácí

Seznam.cz už není dávno česká firma, majitel Ivo Lukačovič ji převedl do daňového ráje na Kypru

Seznam.cz není už od roku 2010 česká firma. Jak zjistil server Lupa.cz (viz ZDE), zakladatel a většinový vlastník seznamu Ivo Lukačovič převedl majoritní podíl ve firmě na neznámou společnost Helifreak Limited se sídlem v daňovém ráji na Kypru. Vyplývá to ze zápisu mimořádné valné hromady Seznamu z 6. prosince 2010 (viz ZDE).

Kyperská “daňová optimalizace”

“Kyperská společnost Helifreak Limited byla na valné hromadě zastoupená českým advokátem, jemuž udělil plnou moc k jednání najmutý jednatel. Tolik lze vyčíst z listin uložených ve spise”, uvedla Lupa.cz. Spekuluje se o tom, zda je Lukačovič vlastníkem kyperské společnosti. Jisté ale je, že prostřednictvím této firmy investuje. “Jedná se o investiční společnost, ve které Ivo Lukačovič shromažďuje své investice a využívá daňovou optimalizaci spojenou s Kyprem,” cituje Lupa.cz šéfa Seznamu Pavla Zimu.

Česká republika přichází o daně

Tím, že jsou příjmy majitele společnosti Seznam.cz daněny, resp. téměř nedaněny na Kypru, přichází Česká republika každý rok na daních nejméně o desítky milionů korun. Takto obírají český stát o daňové příjmy majitelé spousty dalších firem sídlících formálně na Kypru, jako např. internetového obchodu Alza atd..

-rh-

 

2 komentáře

  1. Jak je vidět, STB je “kulové” proti dnešním praskačům a jejich udavačským metodám. Dnes nevíš, kdo Tě snímá, a kde se objevíš. Tak to je asi i v podnicích. Vůbec nevíš, že když mluvíš, že Tě někdo nahrává.To je pravda, co kdysi napsal Jan Neruda: že český národ je označován s hořkou skepsí za “zmalátnělou lůzu” bez “mužné statečnosti”, je nenárodem, pouhým seskupením “holomků”, národem spícím/za života pohřbeným, než probuzeným.

  2. Cituji sloku s Nerudových Balad českých: je to přesně na dnešní dobu.Připomeň si, dobu , ve které žil a jak byl moudrý:Kdo snáší ta červená vajíčka?”ptá se zvědavé děcko.”Mé dítě, zajisté ňáký Čech: ten snáší všecko!!!!!!!!”

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.