Ilustrační foto: pixabay.com

Ilustrační foto: pixabay.com

Zahraniční

Skandál v Británii: 12 miliard liber zahraniční pomoci zpronevěřeno

Reportéři britského nedělníku Mail On Sunday zjistili, že 12 miliard liber z daní britských daňových poplatníků určených na zahraniční pomoc skončilo v rukou teroristů, vrahů, přepychových palestinských palácích a pracovních místech, která neexistují.

Jak píše britský list Daily Mail ve svém článku, Británie poskytla např. pomoc ve výši 72 milionů liber Palestinské správě, která si z nich postavila luxusní prezidentský palác v hodnotě 8 milionů liber:

Foto: Facebook

Foto: Facebook

5,9 milionů liber bylo zase poskytnuto americkému think-tanku, zabývajícímu se otázky migrace, který si i z těchto peněz postavil nové sídlo v hodnotě 12 milionů liber ve Washingtonu:

Foto: Costar Group Inc.

Foto: Costar Group Inc.

Další prostředky, které jsou určeny pro vytváření nových pracovních míst na území Palestinské správy, jsou vypláceny teroristům usvědčeným z vražd. Například Ahmad Musa, který sám přiznává, že zabil 2 lidi, byl propuštěn z vězení po pouhých 5 letech a nyní dostává doživotní měsíční rentu ve výši 650 liber z britské zahraniční pomoci:

Foto: Facebook

Foto: Facebook

“Je potřeba přehodnotit ‘mantru’, že 0,7 procenta hrubého domácího produktu musí být vynakládáno na zahraniční pomoc”, uzavírá svůj článek list Daily Mail.

-rh-