Domácí

Sobotka nervózně odmítá dotazy na úniky z vyšetřování privatizace OKD

Premiér Bohuslav Sobotka dnes odpovídal na dotazy členů poslanecké vyšetřovací komise k únikům ze spisů. Na konkrétní dotazy ohledně jeho možného přístupu k informacím z vyšetřovacího spisu ohledně privatizace OKD, kde je veden prozatím jako svědek, odmítl odpovědět.

Jedná se o to, že v rámci Sobotkových e-mailů, které unikly před časem do médií, napsal jeho blízký spolupracovník, bývalý náměstek a šéf Úřadu vlády Ivan Přikryl, Sobotkovi toto: „Pro budoucí vývoj (předpokládám i v soudním řízení) je rozhodující dosud nepředložený dopis Evropské komise ministru zahraničí z roku 2011, kde EK prověřovala všechny do té doby známé záležitosti včetně trestního oznámení, což ve spisu podrobně rozebírá. Přes toto vše potvrdila správnost ceny“.

Po odchodu z výslechu komise odpovídal Sobotka na dotazy ohledně jeho možného přístupu k informacím z vyšetřovacího spisu ohledně privatizace OKD velmi nervózně a v podstatě se konkrétní odpovědi vyhýbal s odkazem na probíhající vyšetřování úniku e-mailů (viz zde). Na podstatu dotazů tak neodpověděl.

-rh-

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.