Domácí

Sobotkovo pokrytectví – podpořil bývalého hejtmana Nováka proti Babišovi, teď má být vyhozen

Dnešní média přinesla zprávu o tom, že z ČSSD má být vyloučen bývalý hejtman Moravskoslezského kraje a dlouholetý politik ČSSD Miroslav Novák (viz např.ZDE).

Obecně se kroku ostravské organizace ČSSD nelze divit. Novák je totiž již delší dobu kontroverzní postavou, která zatěžuje sociální demokracii svými skandály. Jak se již delší dobu ví, Novák udržuje dlouhodobé kontakty s pochybnými podnikateli a existuje podezření, že i s podsvětím.

Co však zaráží je to, že takovýto člověk obdržel ještě před nedávnem podporu přímo od předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky a to v případě sporu Nováka s ministrem financí Andrejem Babišem.

„Gratulace hejtmanovi Novákovi k jasnému rozsudku soudu, a také k tomu, že se nenechal zastrašit hnojometem Andreje Babiše a trval na spravedlnosti,“ uvedl premiér v září loňského roku na Twitteru (celá zpráva ZDE).

Tato pokrytecká podpora Sobotky zkompromitovanému Novákovi jen ukazuje skutečnou dvojí tvář politiků ČSSD, kteří se neváhají spojit s kýmkoliv v boji proti nenáviděnému politickému soupeři.

-rh-