Zahraniční

Čínská Státní rada vydala zprávu o porušování lidských práv v USA

Čínská státní rada kritizovala zprávu ministerstva zahraničí USA o stavu lidských práv ve světě a zveřejnila dokument odpovědí, který představuje fakta ukazující na zhoršující se situaci s občanskými svobodami ve Spojených státech.

Kriminalita

Čínské úřady uvádějí, že ve Spojených státech se zvyšuje míra kriminality, zhoršují se vztahy mezi rasami a vláda „svévolně zasahuje do soukromého života občanů na internetu a láme všechny hranice osobní integrity.“

Rasová diskriminace

Jako příklad rasové diskriminace zpráva uvádí statistické údaje o soudních případech, které ukazují, že ve Spojených státech je odsouzeno k trestu odnětí svobody o 19,1 procenta více obyvatel tmavé pleti než bělochů.

Zpráva dále uvádí, že průměrný plat členů různých národnostních menšin je mnohem nižší a míra nesnášenlivosti vůči muslimům je ještě vyšší než po útoku z 11. září 2001.

Vzrůstající chudoba

Čínští analytici také upozornili na nízkou úroveň blahobytu Američanů: více než 40 milionů lidí žije pod hranicí chudoby, přičemž 18,5 milionu lidí žije v hluboké chudobě.

Velmi znepokojující je, že podle zprávy jsou problémy s poskytováním vzdělávacích a zdravotnických služeb a také s bezpečností nezletilých.

Bezpečnost

Státní rada dále poznamenala, že míra diskriminace žen v USA nadále roste: jsou stále častějšími oběťmi psychického, fyzického a sexuálního násilí. Před násilím, včetně sexuálního, nejsou chráněny děti, lidé s postižením jsou obtěžováni a pronásledováni.

Zpráva čínských úřadů poukazuje také na četné případy masové střelby v různých státech Spojených států, které si vyžádaly stovky obětí. K těmto útokům dochází často s použitím střelných zbraní ve školách a na veřejných místech.

Zahraničí

Na závěr dokumentu se konstatuje, že americké vojenské operace v jiných zemích způsobily smrt velkého počtu lidí a početné porušování lidských práv.

-rh-

One Comment

  1. Poslední odstavec-je to spíše genocida po světě(stalin to dělal doma oni po světě-mamon)

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.