Zahraniční

Sýrie: ruská letadla bombardovala největší tábory ISIS

Šest ruských strategických bombardérů Tu-22M3 bombardovalo tábory teroristů a tři jejich muniční sklady v Sýrii. Kromě toho byla při akci zničena čtyři bojová vozidla a tři nádrže pohonných hmot, jakož i vozidla s těžkými kulomety.

Ruské vojenské síly napadly teroristy v oblastech východní Palmyry, Es-Suhne a Araku. Ruské ministerstvo obrany zdůraznilo, že o chystaných akcích byla předem informována tzv. mezinárodní protiteroristická koalice vedená USA.

Tato akce je považována za odpověď Ruska na sestřelení vrtulníku Mi-25 ze strany bojovníků ISIS v minulých dnech. Podle vojenských zdrojů, ruská armáda může dále zapojit do bojů proti tzv. Islámskému státu letadlovou loď “Admirál Kuzněcov” nebo zvýšit počet vzletů bombardérů.

-rh-

4 komentáře

  1. Ing.Dezider Fertö says:

    Super Akce…:-)

  2. Super akce ruských leteckých sil.Všechny islámisty je třeba zničit.

  3. Teď aby USA plakaly jako malé děcko, takových peněz to stálo a to hnusné Rusko to rozbombardovalo. USA tak úspěšně bojují s teroristy, ale Putin to nepochopil, Rusko bojuje proti teroristům.
    Dávám tomu 2 roky a EU bude klečet na kolenou a prosit Putina, aby Rusko Evropu zase osvobodilo. Pak bude třeba vybombardovat největší bašty terorismu: Německo, Brusel, Francii, Švédsko a Británii (pokud je po odchodu z EU nevypráská sama).

  4. Michal says:

    A proč už to neuělali dávno?

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.