TV Prima: Reportéři Slonková a Kubík porušili švýcarské zákony

Domácí

TV Prima: Reportéři Slonková a Kubík porušili švýcarské zákony

Reportéři Televize Seznam Sabina Slonková a Jiří Kubík porušili neoprávněným vstupem do soukromých prostor a tajným pořizováním záznamu na neveřejném místě Švýcarský trestní zákoník. Odhalila to dnes ve své reportáži Televize Prima (viz ZDE, od času 7:50).

Neoprávněné vniknutí

Podle článku č. 186 Švýcarského trestního zákoníku je ve Švýcarsku neoprávněné vniknutí do soukromých prostor trestným činem, za který hrozí pachatelům až 3 roky vězení nebo pokuta.

Nahrávání soukromé konverzace

Za nahrávání soukromé konverzace bez souhlasu účastníků hrozí ve Švýcarsku opět až 1 rok vězení nebo pokuta. Ve Švýcarsku v těchto případech neplatí výjimka tzv. “veřejného zájmu” v případě, že záznam nebyl natáčen na veřejném místě.

-rh-

 

26 komentářů

 1. Ladislav says:

  Teď jsem pochopil Srba.

 2. To podstatné je na straně 6:

  “Die restriktive Handhabung des Rechtfertigungsgrundes der Wahrnehmung berechtigter Interessen ist sowohl in der Rechtsprechung als auch in der Lehre anerkannt.35 Das Bundesgericht nimmt eine mehrstufige Angemessenheitskontrolle bei der Prüfung dieses Rechtfertigungsgrundes vor. Das Argument, dass das verletzte Interesse deutlich weniger wiege als dasjenige, dem zum Durchbruch verholfen werden soll, reicht für eine Rechtfertigung noch nicht aus. Das Bundesgericht verlangt vielmehr kumulativ,

  • dass die verletzende Handlung ein zur Erreichung des berechtigten Ziels notwendiges und angemessenes Mittel darstellt;

  • dass die verletzende Handlung den einzig möglichen Weg darstellt, um dem berechtigten Interesse zum Durchbruch zu verhelfen, und

  • dass der durch die verletzende Handlung bewirkte Angriff auf ein Rechtsgut zudem offenkundig weniger schwer wiegt als das berechtigte Interesse.”

  Jinými slovy: soud by v několika stupních zkoumal velmi přísná švýcarská kritéria, za kterých může dojít k porušení osobnostních práv. Dá se předpokládat, že by tento případ díky své nesrovnatelně větší závažnosti, než příklady uvedené v textu, obstál.

  https://www.zulaufpartner.ch/wp-content/uploads/2017/04/Rena-Zulauf-Kathrin-Bütikofer-Medialex-4-2009.pdf

 3. Jiří Šafář says:

  Ani porušení zákonů Švýcarska není tak hanebné jako výslech nemocného. To je hanebné. Není ani omluvou zpochybňováni diagnozy. Jim bylo jedno zda je nemocen nebo ne. Schizofrenie je velmi zákeřná nemoc a takový člověk je velmi zranitelý. To byl krok nejvêtší novinářské spodiny.

 4. zachovali jste se velmi nehumánně, nelíbí se mi to. Kam se poděla lidskost?

 5. Justina says:

  Paní Slonková by měla zapátrat v paměti a vytáhnout vzpomínku na rok 1999,asi jí to bylo málo.No nedivila bych se kdyby někdo zamířil dost přesně,za tento hyenismus.A Kubík by měl zpytovat svědomí za mřížemi.

 6. Je mě z toho zle,kam až jsou novináři ochotni zajít v honbě na lidi.

 7. Napadlo vás, že jeho syn mohl dostat psychofarmaka a tím z něj udělali magora? I zdravý člověk by měl po lécích v hlavě guláš. Jak si můžete být tak jisti svým názorem?

 8. Marlos Macim says:

  Slonková a Kubík jsou nelidské hyeny a odporné stvůry bez svědomí. V honbě za senzací a v touze zviditelnit se, jsou schopni každé křivárny.Jsou odpad ,spodina.

 9. Konečná pro Slonkovou a Kubíka?? Bylo by načase, už napáchali hodně svinstva, které se nedá nijak, ničím ale ani nikým odčinit a vůbec odpustit.

 10. Veronika says:

  Já se v tom ztrácím. Čeští novináři-Krym-Švýcarské zákony? A proč ty komentáře plné negativních slov kolem toho?

 11. Zdeněk says:

  Nyní je potřeba najít člověka, který je zažaluje. Jinak to je jen plácání. Je nutné tento hyenismus zastavit!!!

 12. Zdenek says:

  Tuhle bezcharakterni novinářskou špínu zavřít až zčerná. Co tu způsobyli za šílenství. Babiš za vydatné podpory Němcové a Kalouska je honěn jak vrah nemluvnat, republika se hádá, je rozdelena na dva tábory, jeden ten šílený tábor by ho lyncoval, druhý ho miluje a ví taky proč. Senátoři jako Elita Drahoš, který musel kandidovat za deset stran, jinak sám za sebe by neměl šanci, ti by ho hned zavřeli. Ale ani jeden neřekne co tady Babiš dokázal, jak je profesně zdatný, čím je přínosný pro ČR. Ne nezájem, ať nás vede klidně blbec hlavně že nebyl v KSČ. Tak to je druhá nenavistna polovina. Demokracii nám nikdo nebere a Babiš už vůbec ne. To spíš ta druhá nenavistna polovina s Kalouskem a Němcovou a jsou i jiní, by chtěli Babisovi ukrást jeho majetek. Víte ono je to tak, zloděj volá chyťte zloděje. To vždy fungovalo a fungovat bude. No to je opět ta nenavistna část co se ohání demokracii. Takže Babiš se teď jen brání hnusu Slonkovy a Kalouska, ODS a KDU ČSL. PIRATU

 13. Napadlo vás spravedlivé proč pan Babis vzorný otec na svého nemocného syna přepisovat firmu? No nejspíš pro to ze tušil problem a věděl ze nemocný syn nebude trestné odpovědný. Používejte přátele mozek pokud ho mate.

 14. Renata says:

  Jak víte, že AB jr. Je nemocný? Je to vágní posudek pí Protopopové nikoliv nález soudního psychologa.je to názor jeho otce, který chrání získanou dotací 50 mil. Za syna…óč větší by byla jeho ochrana syna, zaplatit 50 mil a věnovat se péči o něj. Nevěřím, že AB Jr je nemocen. Prošel mnoha náročnými psychologickýmí testy,které by scizofrenii odhalili již v zárodku

 15. Zajímalo by mě jestli Slonková a Kubík maji děti.Pokud ano,tak jak by se zachovali,kdyby někdo jejich dětem udělal přesně to co udělali A.Babišovi ml.A když k tomu přidám,že je nemocný,tak to je zrůdnost prvního kalibru!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Prostě Kubík ze Slonkovou,jsou lidské hyjeny a nikdo mi nevyvrátí,že to tak není.Až po Slonkové zase někdo půjde,tak honem bude chtít policejní ochranu.Zamyslete se nad tím oba,ale to bych chtěla po takových hyjenách moc

 16. Zavřít zavřít a zbavit je novinářské licence

 17. Hyenismus v České republice nezná meze, pošpinit mediálně někoho, to nám opravdu vždy šlo, hlavně když je to na zakázku některých zkorumpovaných stran nebo jednotlivců. Politická perzekuce se tady děje i proti slušným lidem-jednotlivcům, kteří si dovolí na něco v tomto státě upozornit-viz korupce. Je třeba se snížit k těm nejubožejším praktikám, jen aby to splnilo účel. Ani bych nerozebírala zdravotni stav syna premiéra AB. Je to totiž jeho a čistě soukromá věc a nikomu do toho nic není… potažmo dvěma najednou velmi iniciativním ubožákům jako je Slonková a Kubík. Kdopak byl sponzorem jejich aktivit, to se ani nemusíme ptát…? Zajisté jsou velmi dobře zaplaceni, když si Kalousek platí i demonstranty proti AB. Věřím, že část Pražanů je slušných a nedá se stáhnout k tak přízemním a nízkým praktikám jako předvedla Slonková s Kubíkem. Nj., hoří, dobře výdělečná koryta a vidina jejich ztráty dělá divy. Koho by dále mohli okrádat Kalousek-sponzor Bakala, který je pořád skrytý za byty v Moravskoslezském kraji již pod jiným názvem, OKD, dále Němcová, Nečas-trafiky, Fiala, kabátníci z KDU-ČSL, Gazdík, Bartoška a jiní jim podobní, kteří do dnešního dne nebyli nikdy potrestáni za lumpárny a tunelovaní ČR. Kde je spravedlnost pro tyto lidi v tomto státě!? Jiní by již byli dávno zavřeni. A proto se nyní děje to, co se děje… je to jeden velký hnus v této společnosti!!! Tito lidé by měli být potrestáni, jinak to chce asi znovu a opětovně “sametovou revoluci”!!!

 18. rybář says:

  V tomto státě neni potřeba Němcovou,Kalouska,Fialu a pod.Stačí
  jejich rozdělení společnosti.Piráti k tomu a máme hromadu blbcu
  funkcí chtivejch.A Moravec ať si hlídá Pospíšila,kdo ví co podniká
  v Bruselu.Babiš republiku zachrani od zlodějů.

 19. Teď je nutné podat žalobu. Ať si to taky zkusí na druhé straně

 20. Jasná věc jak napsala advokátka Samková.. udělovat je k smrti!!

 21. Václav says:

  … paní Slonkové nelze věřit, jen buduje nemorálním způsobem svoji kariéru “investigativní” novinářky!

 22. TOP9 a ODS ty rozkradli nejvíc ,a Kalousek ten podplácí i neziskový ,a jiní lidí .Tet se mstí Babišovi jestli to taky on novinářům řekl aby jeli do Švýcarská zistit jak je to z mladých Babišem novináři někteří jsou já paparazzi jenom aby mohli ventilovat za tohle by měla on být potrestání . Švýcaři si to nenechají líbit když syn má Švýcarské občanství.

 23. Jarmila says:

  Jak strašně mi to připomíná hon na Dianu.Mám o pana premiéra strach.A z těchto hnusných novinářů se mi dělá zle.Vím,Boží mlýny melou……oni se dočkají…..

 24. Helena says:

  Kam se poděla slušnost, lidskost, soucit …? Kdo to platí? Proč byly volby? Strany jako ODS, TOP 09 apod. nedokáží přijmout porážku a tak se snaží bez studu kalit vody. Místo abychom žili v klidu stále vymýšlejí nové pikle, to jim ale žádnou podporu nepřinese, naopak.

 25. AB junior se dostal do rukou psychiatrickým hyenám co ho drží pod drogama. Proto působí takovým dojmem, nikoliv kvůli tomu že je “nemocný”. Nevěděli jste? Výsledky “léčby” drogama jsou dnes mnohem horší nežli prognoza, kterou měli lidé co se dostali do silných stresů (čili se zbláznili) před sto lety.

  Hra ruských agentů= agentů zločinné psychiatrie kolem a našeho (pardon, slovenského) mafiána-oligarchy s estébáckou minulostí, bohužel, otce, nikomu duševního zdraví nepřidá.

  AB junior je opravdu obětí. Není ale obětí pravdivé reportáže a upozornění na jeho nezáviděnihodný osud. Má oprávněný a objektivní strach z toho co se kolem něho děje. To není “blud.” Redaktorka Slonková má oprávněné obavy o osud AB juniora. Čím prošel je těžká noční můra (jak sám AB junior říká) ale, naneštěstí, velice reálná. Jednou se možná dočteme že AB junior se stal “obětí nešťastné náhody”, jako když nedokáže vydržet drogy co do něj cpou a pokusí se o sobevraždu. To je, bohužel, velmi reálný scénář. Takzvaná “akatizie” – čili neklidné nohy, nad kterou ošetřující psychiatr jen kavalírsky mávne rukou jako “nutný a nevyhnutelný vedlejší příznak “léčby” často lidi vede k sebevraždě. Nikoliv kvůli jejich “nemoci” ale kvůli její bestiální “léčbě”. V každém případě má AB junior zničený život, protože stigma v naší společnosti je znamená konec a nikdy se neodpouští. Leda že by dostal šanci – jinde a bez drog.

  Bohužel, “experti” na psychiatrii tlačí jen drogový model a tuto šanci mu nedají -. to by se museli na před sami vyléčit ze svého bludu že “léčí” a “pomáhají”.

 26. Petr Šupík says:

  Slonková s Kubíkem jsou obyčejní pěšáci. Mají zadání od skutečných hajzlů a to za tučný honorář plní…

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.