Ve firmě slovenského prezidenta Kisky zasahovala policie

Zahraniční

Ve firmě slovenského prezidenta Kisky zasahovala policie

Minulý týden ve středu zajistila Národní kriminální agentura (NAKA) Slovenska ve firmě KTAG, která patří slovenskému prezidentovi Andreji Kiskovi a jeho bratrovi Jaroslavovi účetní doklady. Píše to ve svém článku server Pluska.sk (viz ZDE). Podle informace, kterou redakci týdeníku Plus 7 dní potvrdil zdroj z prostředí vyšetřování měli policisté u Kiskovců zajistit účetnictví a počítače.

Daňové podvody s DPH

Akce s největší pravděpodobností souvisí s daňovým přiznáním obchodní společnosti, která si měla neoprávněně uplatnit nadměrný odpočet DPH za měsíce duben 2014, červen a listopad 2013, kde v lednu tohoto roku začal vyšetřovatel finanční policie trestní stíhání ve věci podezření ze zločinu daňového podvodu. Celková suma vratky DPH představuje 146 tisíc eur a týká se nákladů na propagaci v Kiskově prezidentské volební kampani.

Kiska se diví

“Vyvolává to však ve mně několik otázek. Policie celý případ již dvakrát vyšetřovala. A dvakrát vyšetřování uzavřela s tím, že nedošlo k porušení zákona,” uvádí slovenský prezident ve svém stanovisku. “Všechny daňové kontroly jsou řádně ukončeny. Ministerstvo financí už v roce 2014 uzavřelo kontrolu mé volební kampaně s tím, že nenašlo žádné pochybení. Přesto začíná NAKA vyšetřovat znovu, potřetí. Tentýž případ, tytéž dokumenty, které už všichni kontrolovali,” uzavřel prezident Kiska své vyjádření.

-rh-

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.