Magazín

VIDEO: Bengálský tygr honil motocyklistu v Indii

V přírodní rezervaci, která se nachází v okrese Vayanada indického státu Kerala v jihozápadní části země honil tygr motocyklistu. Na video upozornila Společnost pro ochranu lesů a divoké přírody FAWPS.

Tygr vyskočil z džungle

K incidentu došlo ve státě Kerala, který se nachází v jihozápadní části Indie. Z džungle, přes kterou prochází silnice, náhle vyskočil tygr a snažil se pronásledovat motocykl, který projížděl kolem. Video bylo natočeno cestujícím, který seděl za řidičem. Naštěstí se řidiči a cestujícímu podařilo uniknout. Tygr se rozhodl vrátit do lesa.

Instinkt dravce

Tygři, stejně jako hodně jiných dravců, mají instinkt. Co od nich utíká vnímají jako kořist. Musí být chycena a pak „ochutnána“. Je možné, že v tomto případě se něco takového stalo. Motocykl se vzdaloval od tygra a dravec ho mohl brát za prchající antilopu. Motocykl jel dost rychle a tygr neměl čas, aby ho dohnal. Tato zvířata obvykle loví stylem přepadení, a když nestihli první chycení, většinou už se nesnaží dál lovit kořist. Bengálští tygři žijí převážně v Indii, i když jejich počet je nízký a je zde tendence ke snižování jejich počtu. Útoky na lidi se v zemi stávají. Zejména v centrální části, v oblasti Národního parku Bandhavgarh.

Rudolf Hruboň