Domácí

VIDEO: Český kněz se v Polsku chytil do pasti. Natočili ho v hotelovém pokoji s mladíkem

Český farář se na internetu plánoval setkat s mladým mužem na vozíku v polských Katovicích. Mladíka kněz údajně podle polských médií našel na internetu. Šlo ale o předem připravenou past. Uvádí se to v článku na serveru Seznam Zprávy (viz ZDE).

Past na pedofily

Římskokatolický farář Marcel Puvák působící v Dětmarovicích se přiznal ke svému úmyslu mít sex s mužem, kterého našel na internetu. Setkat se měli v katovickém hotelu na ulici Wojewódzka. Puvák ovšem nevěděl, že celou dobu komunikuje s volavkou a situaci zároveň sleduje polský podnikatel a politický aktivista Zbigniew Stonoga. Ten už delší dobu sítě pedofilů monitoruje. Puvák se s mladíkem sešel na hotelovém pokoji, kde na něj Stonoga nastražil skrytou kameru. Po pár minutách do pokoje vtrhla policie. Podle polského webu cieszy.pl Stonoga uvedl, že byl farář obeznámen s věkem mladíka. Tomu bylo méně než patnáct let.

Kněz rezignoval

Na videu se poté Puvák přiznává. „Jmenuji se Marcel Puvák, jsem knězem ostravské diecéze a dnes jsem zhřešil, nebo jsem chtěl zhřešit, ale měl jsem v úmyslu sex s mužem,“ řekl. „Velmi toho lituji a na svou kněžskou čest slibuji, že už to nikdy neudělám. A prosím a budu prosit pána Boha za odpuštění a prosím také zpovědníka, aby mi dal přiměřené pokání,“ dodal posléze. Puvák se sám rozhodl ze své funkce rezignovat. Incidentem se zabývá také Ostravsko-opavská diecéze: „O této skutečnosti nás informoval samotný kněz. Je si vědom, že jednal v rozporu se svými kněžskými závazky, omlouvá se za pohoršení, které svým jednáním způsobil, a sám rezignoval na všechny své funkce,“ uvedl pro Deník mluvčí diecéze Pavel Siuda.

Rudolf Hruboň