Zahraniční

VIDEO: Imigrant v Německu vraždil na ulici. Zas a znovu

V německém Stuttgartu byl ve středu odpoledne mečem zavražděn šestatřicetiletý muž kazašského původu. Podle německého serveru Neue Ruhr Zeitung má být pachatelem mladý Syřan. Útoku měly přihlížet desítky svědků. Podezřelého policisté zadrželi a zjišťují motiv brutálního činu.

Vražda za bílého dne

Útok se odehrál na městské ulici před očima desítek svědků, z nichž někteří ho natočili. Oběť měla být opakovaně sekána a bodána mečem, uvedl německý server Bild. Útočník, kterým je podle informací regionálního deníku Neue Ruhr Zeitung (NRZ) osmadvacetiletý syrský migrant, jenž do Německa přišel v roce 2015, ujel z místa činu na kole a posléze byl pronásledován policisty podpořenými vrtulníkem. Policistům se útočníka podařilo zatknout. Podezřelý je momentálně vyšetřován za pomoci tlumočníka policií.

Útočník a oběť měli být dříve spolubydlícími

Podle regionálního deníku se oběť kazašského původu a útočník znali, protože měli být dříve spolubydlícími. Motiv zatím není znám, nicméně svědkyně pro Bild uvedla, že útočník na oběť několikrát křičel: „Proč jsi to udělal?“ Další děsivý útok tak přišel v krátkém sledu po pondělním incidentu, kdy Eritrejec s trvalým pobytem ve Švýcarsku, který byl dáván za příklad úspěšné integrace do evropské společnosti, shodil ve Frankfurtu pod vlak ženu a její dítě. Osmiletý chlapec pod vlakem zemřel.

Rudolf Hruboň