Zahraniční

VIDEO: Na Ukrajině zveřejnili video s fiktivní vraždou Porošenkova protikandidáta

Před druhým kolem prezidentských voleb na Ukrajině začíná přituhovat. Na serveru YouTube bylo zveřejněno video, ve kterém je sražen kamionem protikandidát současného prezidenta Porošenka, komik Volodymyr Zelenskyj, který prozatím vede ve volebních preferencích.

Podezřelý je volební štáb Porošenka

Na krátkém videu je zobrazen herec představující Zelenského jak přechází ulici a je sražen kamionem. Následuje heslo “Každý má svou vlastní cestu”. Herec, který hraje Zelenského již prohlásil, že za natočením videa stojí volební štáb současného prezidenta, který to ale odmítá.

Ukrajinská policie již formálně zahájila vyšetřování v souvislostí s veřejnou distribucí videa. Prozatím neznámí pachatelé jsou stíháni za hrozbu násilím proti státnímu nebo veřejnému činiteli. Ministerstvo spravedlnosti uvedlo, že zkoumají okolnosti vzniku videa a identifikují osoby zúčastněné na jeho natáčení.

Zelenskyj stále vede nad Porošenkem

Podle posledních průzkumů voličských preferencí se chystá ve druhém kole voleb, které se bude konat 21. dubna, podpořit Zelenského 61% voličů, Porošenka pouze 24%. Zbylých 15% voličů ještě není rozhodnuto.

Rudolf Hruboň