Magazín

VIDEO: Novozélandská policie “zadržela” tučňáky, kteří vnikli do sushi baru

Tučňáci vnikli do sushi baru, aby se občerstvili. Policistům se pokusili uniknout tak, že se schovali pod ledničku. Svůj úkryt nechtěli opustit, před strážci pořádku prchali a během „zatýkání“ se aktivně bránili.

Před propuštěním byli nakrmeni

Nicméně, před tím, že byli propuštěni, byli nakrmeni rybami. Majitel sushi baru na Novém Zélandu zavolal policii, aby se vypořádala s neočekávanými „neplatiči“, konkrétně s malými tučňáky. Dne 15. července o tom informovala společnost BBC. K incidentu došlo poblíž Wellingtonského vlakového nádraží. Majitelé restaurace objevili tyto „nezvané hosty“, když se schovávali pod sushi barem. „Tito tuláci byli chyceni ve své skrýši konstáblem Johnem Zhuem,“ uvedla k případu městská policie.

Tučňák modrý je nejmenším druhem

Uvádí se, že přístaviště ve Wellingtonu obývá nejméně 600 párů modrých tučňáků. Nyní však ochránci zvířat poprvé narazili jedince, kteří se cítí ve městě tak sebejistě. Tento druh tučňáků je tučňákem nejmenším a zároveň tzv. “nočním”. Přes den je buď na moři nebo v podzemním hnízdě, ze kterého vychází nebo se do něj vrací až za soumraku. Tučňák modrý obývá v době páření oblasti Austrálie a Nového Zélandu, které většinou spadají do mírného podnebného pásu. Občas se zatoulá i na jihoamerické pobřeží do Chile.

Zdroj: Wikipedia.org

Rudolf Hruboň